W połowie kwietnia zarząd klubu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle informował, że kontrakt z Nikolą Grbiciem został przedłużony. Serbski szkoleniowiec przygotowuje Kędzierzynian do nowego sezonu. Dzisiaj, w wywiadzie dla serbskich mediów, zdradził kilka zmian personalnych, jakie mają miejsce w ekipie mistrzów Polski.

Grbić oficjalnie potwierdził transfer, o którym mówiło się już od jakiegoś czasu. Jakub Kochanowski w nadchodzącym sezonie wzmocni środek drużyny z Kędzierzyna-Koźla. Serb dodał, że to najistotniejsza zmiana w składzie.

– Zastąpiliśmy Łukasza Wiśniewskiego Jakubem Kochanowskim i to nasz największy ruch okresu transferowego. Sprowadziliśmy świetnego gracza. Chcąc coś zmienić, staraliśmy się, aby to była zmiana na lepsze – oznajmił Grbić w rozmowie z serbską gazetą „Sportski Žurnal”.

Pomimo młodego wieku Jakub Kochanowski ma już na swoim koncie wiele trofeów. W 2015 roku środkowy sięgnął po złoto mistrzostw świata kadetów, dwa lata później powtórzył ten wyczyn jako junior. Jednak największy sukces pochodzącego z Giżycka siatkarza wydarzył się dwa lata temu. Kochanowski zdobył wówczas tytuł mistrza świata z seniorską reprezentacją Polski.

Ponadto Nikola Grbić zdradził, że w klubie pozostaną Aleksander Śliwka, David Smith oraz Paweł Zatorski, którzy według trenera doskonale do siebie pasują na boisku. Przyjmujący Kamil Semeniuk ma z kolei stać się w nadchodzącym sezonie pierwszoplanowym zawodnikiem.

źródło: oprac. własne/Sportski žurnal

fot: pzps.pl