Brazylia wygrała u siebie z Australią 3:1 (25:20, 21:25, 25:19, 25:18). Najlepiej punktującym zawodnikiem meczu był Evandro Guerra, który zdobył 19 pkt.

fivb.org

Roberto Santilli, trener reprezentacji Australii:

Jestem bardzo zadowolony z naszej gry. Zespół jest młody, potrzebuje większego doświadczenia w rywalizacji na arenie międzynarodowej. Mecze przeciwko tym najlepszym drużynom są zawsze ciężkie. Brazylijczycy zmienili  swoją grę w porównaniu do poprzedniego tygodnia, co pokrzyżowało nam nieco naszą taktykę. W sobotnim pojedynku liczymy na to, że zagramy lepiej i popełnimy mniej błędów.

Thomas Edgar, kapitan reprezentacji Australii:

Grać przeciwko Brazylii to ogromny zaszczyt. W reprezentacji Australii jestem już od ośmiu lat, a to był mój pierwszy oficjalny mecz przeciwko tej drużynie. Atmosfera jest tu fantastyczna, a my zagraliśmy całkiem dobrze. Po wygraniu przez nas drugiego seta, Brazylijczycy byli nie do zatrzymania. Jestem trochę rozczarowany, ale mam nadzieję, że w sobotę zagramy lepiej.

Roberley  „Rubinho” Leonardo, trener reprezentacji Brazylii:

Już wcześniej wiedzieliśmy coś o Australijczykach i ich grze, ale po raz pierwszy się z nimi zmierzyliśmy. Trudność sprawił nam brak szczegółowych informacji. Dopiero w czasie meczu dowiedzieliśmy się w jaki sposób działają. Nie pozwolili nam uzyskać znacznej przewagi, szczególnie w drugim secie. Zmieniliśmy zagrywkę i udało nam się kontrolować wynik w tych najważniejszych momentach.

Murilo Endres, kapitan reprezentacji Brazylii:

Dzisiaj udało mi się zdobyć więcej punktów. Graliśmy dobrze w obronie, zahaczaliśmy o blok, co dawało nam więcej innych możliwości.