Jeden dzień dłużej oczekiwania na kolejne spotkanie z Kasią Grzyb, ale myślimy, że było warto! 😉 O czym tym razem pisze nasza The Best House Manager? Zobaczcie sami!

#8

The Best House Manager przedstawia…

czyli anegdoty z Grzybków życia wzięte i siatkarskie ciekawostki

The Best House Manager ma bardzo sprytne dzieci. Ich błyskotliwość jest zaskakująca. Dumni rodzice często spierają się, po kim małe Grzybki odziedziczyły te ogólnie pożądane cechy.

Pewnego pięknego popołudnia The Best House Manager zaplanowała rodzinny spacer nad morze. Zaczyna się szykowanie. Wiemy już, że The Best House Manager potrzebuje sporo czasu na przygotowanie do wyjścia. Pan Mąż uzbrojony w cierpliwość, spokojnie czeka na swoją małżonkę i pomaga Lili w ubieraniu się. Michał i Lena są już gotowi do wyjścia. Postanawiają wyjść z mieszkania i spożytkować czas oczekiwania na resztę rodziny. Jadą windą na dół do holu budynku, potem na 17-ste piętro, żeby ocenić widok na morze, następnie wracają do domu sprawdzić, w jakim stadium są przygotowania do spaceru. The Best House Manager jak zwykle opóźnia rodzinną wycieczkę, dlatego starsze Grzybki ponownie jadą windą do holu i tam decydują się czekać. Po chwili podchodzi do nich pan ochroniarz i zaczyna pouczać, że nie wolno tak jeździć windą dla zabawy w tą i z powrotem. Mówi, że tam jest kamera i on wszystko widzi (prawie jak w „Big Brother”). Dzieci siedzą w ciszy i pokornie wysłuchują ochroniarskiego „kazania”, żadne nie kwapi się do przerwania jego monologu. Pan ochroniarz w końcu zaczyna wątpić, czy na pewno jest właściwie rozumiany (przecież w budynku mieszka mnóstwo obcokrajowców) i wprost pyta Michała: „Do you speak Polish?”. Na co mały Grzybek od razu rzuca odpowiedź: „Yes. And you?”. I komentarz pana ochroniarza: „Więc jednak mnie rozumiesz, kolego”. The Best House Manager śmieje się do łez, kiedy Michał zdaje jej relację ze spotkania bliskiego stopnia z ochroną budynku. Wygląda na to, że Grzybki – poligloci czasami lepiej rozumieją po angielsku niż w języku ojczystym.

KONIEC

Cs.* Czy wiecie, jak dużo medali Grzybek posiada w swojej kolekcji? To już 17 sezon, kiedy Wojtek gra w profesjonalnej lidze siatkówki. Jak myślicie, ile medali zdobył do tej pory? Przez 17 sezonów grania w polskiej lidze, Wojtek aż 11 razy triumfował na podium. W swojej kolekcji ma 2 złote medale Mistrzostw Polski, 4 srebrne i 5 brązowych. Grzybek od początku swojej profesjonalnej kariery siatkarskiej grał tylko w 3 drużynach. Jest wychowankiem AZS-u Olsztyn, w barwach tego klubu występował aż 9 sezonów i zdobył 5 medali (2 srebrne i 3 brązowe). Następne 5 sezonów Wojtek grał w drużynie Asseco Resovii Rzeszów (5 medali – 2 złote, 1 srebrny, 2 brązowe). Obecnie mija 3 sezon, kiedy Wojtek występuje w barwach LOTOSU Trefla Gdańsk (1 srebrny medal). Oprócz tego Grzybek zdobył Puchar Polski (z LOTOSEM Treflem) oraz 2 Superpuchary Polski (z Asseco Resovią i LOTOSEM Treflem). To nie wszystko! Jest jeszcze srebrny medal za II miejsce w rozgrywkach Pucharu CEV i oczywiście Wicemistrzostwo Świata (Japonia 2006)! Kolekcja Wojtka bogata jest także w trofea, które zdobył jako początkujący zawodnik – złoto Mistrzostw Polski Kadetów (juniorów młodszych), brązowy medal Mistrzostw Świata Kadetów i srebro Mistrzostw Polski Juniorów.

Podsumowując, Grzybek posiada 16 medali oraz 3 puchary i nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. 😉

*Ciekawostka siatkarska

 

zdjęcie Paulina Grabowska/Grabek Photography

Ciekawi jesteśmy, czy ktoś z Was odrobił poprzednie zadanie domowe i policzył przybijane  meczowe „piątki”? 😉

Do tej pory siatkarskie ciekawostki obfitowały w różne informacje – były grzybkowe rekordy, medale zdobyte przez Wojtka, największa siatkarska tajemnica…. a czego dowiemy się za tydzień? Bądźcie z nami! Czekamy na Wasze opinie!