Telewizja Polska oficjalnie potwierdziła, że uzyskała prawa do transmisji turniejów kwalifikacyjnych kobiet i mężczyzn na Igrzyska Olimpijskie w Rio.

Turniej kwalifikacyjny kobiet rozegrany zostanie w Ankarze w dniach 4-9 stycznia 2016 roku, natomiast mężczyźni o olimpijskie przepustki będą walczyć w Berlinie w dniach 5-10 stycznia 2016 roku.

Przypomnijmy – system rozgrywek w obu turniejach jest taki sam. Drużyny zostaną podzielone na dwie grupy po 4 drużyny każda, z których po dwie awansują do półfinału. Następnie zostanie rozegrany mecz o 3. miejsce oraz finał. Jedynie zwycięzca każdego z turniejów uzyska bezpośredni awans na IO. Drużyny, które zajmą drugą i trzecią lokatę będą musiały rywalizować w turniejach interkontynentalnych.

TVP informuje, że zmagania Polaków będzie można śledzić na antenach TVP 1 oraz TVP 2, natomiast Polek – na kanale TVP Sport. Transmisje będą dostępne także na stronie sport.tvp.pl oraz platformie mobilnej TVP Stream. Szczegółowe plany programowe zostaną podanie w późniejszym terminie.

Źródło: TVP