W pierwszym półfinałowym meczu TAURON Pucharu Polski, rozgrywanym w Krakowie, mierzyły się ze sobą ekipy Jastrzębskiego Węgla i Bogdanki LUK Lublin. Spotkanie zakończył się trzysetowym zwycięstwem podopiecznych Marcelo Mendeza. MVP wybrany został Norbert Huber.

Lepszy początek półfinałowego meczu TAURON Pucharu Polski odnotowali zawodnicy z Lublina, którzy wyszli na trzypunktowe prowadzenie, 0:3. Jastrzębski Węgiel próbował gonić wynik, raz po raz wykorzystując środkowych, Gladyra i Hubera. Podopieczni Marcelo Mendeza po raz pierwszy objęli prowadzenie po błędzie rywali, 9:8. W międzyczasie asem serwisowym popisał się Jurij Gladyr, 11:10. Gdy na tablicy wyników pojawił się wynik 12:10, o czas poprosił szkoleniowiec Bogdanki, Massimo Botti. Potem inicjatywę przejęli jastrzębianie, którzy przed dłuższą część seta utrzymywali bezpieczną przewagę, 19:16. Przy stanie 20:16 kolejną przerwę wziął trener lublinian.  Po tym czasie błędy własne zaczęli popełniać „Pomarańczowi”, dzięki czemu rywale odrobili dwa punkty straty, 20:18. Jednak w końcówce jastrzębianie włączyli drugi bieg i to oni pewnie wygrali tego seta w stosunku 25:21.

Na początku drugiej partii toczyła się wyrównana walka punkt za punkt, 3:3. W międzyczasie potrójny blok jastrzębian zatrzymał Ferreirę, a Gładyr ze środka kiwką zdobył punkt i dał prowadzenie swojej ekipie, 5:4. Lublinianie również odpłacili się punktowymi blokami, utrudniając życie Fornalowi, 11:12. W dalszej części tej odsłony żadna z drużyn nie potrafiła zbudować większej przewagi, 14:16. Gdy na tablicy pojawił się wynik 17:18 o czas poprosił szkoleniowiec Bogdanki. Jastrzębianie wyraźnie złapali wiatr w żagle i szybko odrobili stratę, odskakując nawet na dwa „oczka”, 20:18. Ostatecznie wygrali seta minimalną różnicą punktów, 25:23.

W trzeciej partii drużyny toczyły równorzędną walkę na boisku do stanu 7:7. W międzyczasie asem serwisowym popisał się Jurij Gładyr, a chwilę później o czas dla swojej drużyny poprosił Massimo Botti. Jednak na nic to się zdało, bowiem jastrzębianie skrupulatnie budowali przewagę, 13:9. Byli lepsi od rywali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, znakomicie czytali grę rywali, dzięki czemu mogli stawiać skuteczne bloki, 16:12. Lublinianie próbowali jeszcze ratować mecz pojedynczymi akcjami, w efekcie czego zdołali doprowadzić do remisu, 17:17. Jednak chwilowa utrata koncentracji doprowadziła do tego, że Jastrzębski Węgiel ponownie odskoczył na kilka punktów. Asem serwisowym popisał się w końcówce Gładyr, 22:17. Trzeci set zakończył się zwycięstwem podopiecznych Mendeza, którzy pewnie awansowali do finału TAURON Pucharu Polski.