Wielkimi krokami zbliżają się mecze o najwyższą stawkę w TAURON Lidze. Przed nami rywalizacja o mistrzostwo jak i o brązowe medale.

Walkę o medale rozpoczniemy w Rzeszowie, gdzie dojdzie do pierwszego finałowego przetarcia. Rywalizacja rzeszowianek z policzankami budzi duże emocje nie tylko wśród kibiców tych drużyn. Podopieczne trenera Antigi od dłuższego czasu marzą pokonaniu Chemika w meczu o najwyższą stawkę. Dotychczas zarówno w Superpucharze jak i Pucharze Polski, to siatkarki z Polic miały możliwość rywalizacji o trofea. Z całą pewnością więc Developres będzie chciał wykorzystać swoją szansę i tym razem sięgnąć po upragniony tytuł. Policzanki jednak ostatnimi czasy utrzymują zwycięską passę. Tym samym otrzymują szansę na kolejne Mistrzostwo Polski. Niewątpliwie w każdym z czekających nas meczów zobaczymy wiele ciekawej siatkówki.

Rywalizacja o trzecie miejsce również zapowiada się bardzo ciekawie. Szczególnie Radomka otrzyma szansę na historyczny medal w swojej historii. Obecny sezon bez dwóch zdań jest najlepszym, jaki radomianki miały szansę rozegrać. Wszyscy członkowie klubu marzą o tym historycznym sukcesie. Zadanie to jednak nie będzie łatwe. Łódzkie Wiewióry marzyły o finale, jednak mimo pewnego zwycięstwa w pierwszym półfinałowym starciu, nie dały rady po raz kolejny uporać się z rzeszowiankami. Łodzianki były też dwukrotnie lepsze od Radomki w fazie zasadniczej. Dla podopiecznych Riccardo Marchesiego nadarza się niezwykła okazja na rewanż w tym najważniejszym momencie sezonu. Obie drużyny marzą o stanięciu na podium, zapowiada się więc pasjonująca rywalizacja.

Terminarz czekających nas spotkań znajdziecie poniżej:

Rywalizacja o Mistrzostwo Polski (do trzech zwycięstw):

Sobota, 10.04.

godz.14:45 Developres SkyRes Rzeszów – Grupa Azoty Chemik Police (transmisja – Polsat Sport)

Wtorek, 13.04.

godz. 17:30 Grupa Azoty Chemik Police – Developres SkyRes Rzeszów (transmisja – Polsat Sport)

Sobota, 17.04.

godz. 17:30 Developres SkyRes Rzeszów – Grupa Azoty Chemik Police (transmisja – Polsat Sport)

Rywalizacja o 3. miejsce (do trzech zwycięstw):

Sobota, 10.04.

godz. 17:30 E.LECLERC MOYA Radomka Radom – ŁKS Commercecon Łódź (transmisja – Polsat Sport)

Wtorek, 13.04.

godz. 20:30 ŁKS Commercecon Łódź – E.LECLERC MOYA Radomka Radom (transmisja – Polsat Sport)

Sobota, 17.04.

Godz. 14:45 E.LECLERC MOYA Radomka Radom – ŁKS Commercecon Łódź (transmisja – Polsat Sport)

źródło: TAURON Liga, fot. Katarzyna Kozłowska