Sezon 2020/21 wkracza w decydującą fazę. Osiem najlepszych drużyn rozpoczyna rywalizację o najwyższe cele, natomiast niżej sklasyfikowane zespoły – o wyższe miejsce w końcowej klasyfikacji.

Rywalizacja ćwierćfinałowa będzie się toczyć do dwóch wygranych spotkań, ze zmianą gospodarza po każdym z meczów. Gospodarzami pierwszych z nich będą zespoły wyżej sklasyfikowane po fazie zasadniczej.

Tym razem pierwszy gwizdek zabrzmi w Rzeszowie, gdzie miejscowy Developres podejmie Energę MKS Kalisz. Walka w tej grupie zapowiada się bardzo interesująco. Liderki tabeli po fazie zasadniczej mają w planach awans do półfinału i z całą pewnością będą robić wszystko, co w ich mocy, aby to osiągnąć. Kaliszanki również niejednokrotnie zaliczyły już dobre ligowe występy. Mimo, że faworytkami będą rzeszowianki, to zapowiada się ciekawa rywalizacja.

Niedzielne przetarcie, to spotkanie Łódzkich Wiewiór z bielszczankami. Łodzianki marzą, by po raz kolejny zagrać o jak najwyższe cele. Na ich drodze staną zawodniczki z Bielska-Białej. W fazie zasadniczej podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka dwukrotnie były lepsze. To z pewnością sprawi, że zawodniczki ŁKS-u z dodatkową motywacją podejdą do czekających je spotkań.

Najbardziej wyrównana walka zapowiada się w parze E.LECLERC MOYA Radomka Radom – DPD IŁCapital Legionovia Legionowo. W fazie zasadniczej lepiej spisały się radomianki, które dwukrotnie zeszły z boiska w roli zwyciężczyń. Tym razem jednak będą musiały poradzić sobie z osłabieniem nieobecnością w swoich szeregach. Do rywalizacji z powodów zdrowotnych nie przystąpi choćby  przyjmująca Janisa Johnson, która w dotychczasowych spotkaniach stanowiła bardzo mocny punkt zespołu. Legionowianki spróbują zapewne wykorzystać swoje szanse, jednak czy im się uda – zobaczymy już niedługo.

W drugim z poniedziałkowych ćwierćfinałów broniące złota policzanki podejmą Budowlane. Zawodniczki Chemika marzące o obronie tytułu będą niezwykle groźnym przeciwnikiem. Dotychczasowe spotkania obu ekip zakończyły się po jednym zwycięstwie dla każdego z zespołów. Tym razem jednak trzeba liczyć się z tym, że policzanki nie pozwolą sobie na zmarnowanie szansy na awans. Łodzianki czeka więc niezwykle trudne zadanie.

Sobota, 13.03.

20:30 Developres SkyRes Rzeszów – Energa MKS Kalisz (transmisja – Polsat Sport)

Niedziela, 14.03.

godz. 17:30 ŁKS Commercecon Łódź – BKS BOSTIK Bielsko-Biała (transmisja – Polsat Sport)

Poniedziałek, 15.03.

godz. 17:30 E.LECLERC MOYA Radomka Radom – DPD IŁCapital Legionovia Legionowo (transmisja – Polsat Sport)

godz. 20:30 Grupa Azoty Chemik Police – Grot Budowlani Łódź (transmisja – Polsat Sport)

źródło: TAURON Liga, fot. Katarzyna Kozłowska