Kolejny klub potwierdził pozytywne przypadki zakażenia koronawirusem. Tym razem wdarł on się w szeregi DPD Legionovii Legionowo. Na domiar złego drużyna grała wczorajszy mecz ligowy, nie znając wyników testów. Poniżej prezentujemy oświadczenie klubu w tej sprawie.

Zarząd Legionovia S.A. informuje, że w sobotę 24 października 2020 kilka osób z zespołu DPD Legionovia Legionowo zgłosiło złe samopoczucie. Do dwóch odizolowanych wcześniej osób z ekipy dołączyły natychmiast kolejne dwie z objawami – jeden członek sztabu szkoleniowego i jedna zawodniczka. Klub zamówił testy na obecność COVID-19 na najbliższy dostępny termin, tj. 26 października 2020.

25 października w godzinach przedpołudniowych klub poinformował władze PLS o niepokojących symptomach u części zespołu. Władze Ligi podjęły decyzję o odrzuceniu propozycji odwołania meczu z E.Leclerc Moya Radomką Radom z uwagi na brak stwierdzonych testami zachorowań.

26 października 2020 w godzinach porannych cały zespół i sztab szkoleniowy przeszedł testy na obecność COVID-19. Wyniki otrzymaliśmy w południe 27 października. Wyniki czterech zawodniczek są pozytywne i stwierdzają zakażenie COVID-19. Równocześnie dwóch członków sztabu szkoleniowego, którzy uzyskali wynik negatywny, pozostaje w izolacji z silnymi objawami grypy.

W związku z powyższym cały zespół i sztab szkoleniowy udaje się na samoizolację, a zaplanowany na 31 października 2020 mecz z Enea PTPS Piła zostaje odwołany. Klub pozostaje w kontakcie z władzami ligi i Sanepidem. Będziemy informować o kolejnych decyzjach.

źródło: DPD Legionovia Legionowo, fot. Magdalena Gajek