Podopieczne Błażeja Krzyształowicza w kolejnych meczach będą sobie musiały radzić bez Ewelina Tobiasz. Rozgrywająca poinformowała, że spodziewa się dziecka. Nie będzie więc mogła dalej reprezentować klubowych barw.

Zawodniczki zabrakło na boisku w niedawnym meczu o Superpuchar. Teraz poznaliśmy tego przyczynę. Zawodniczka poinformowała zarząd, członków sztabu oraz drużynę, że spodziewa się dziecka. Trener nie mógł więc skorzystać z jej pomocy w wygranym przez Budowlane starciu. Kontrakt z zawodniczką ze zrozumiałych względów został więc rozwiązany.

Otrzymaliśmy informację od Eweliny, że jest w ciąży. W związku z tym zadecydowaliśmy, że nie będzie brała udziału w meczu o Superpuchar Polskiej Ligi Siatkówki 2015-2020. Nie chcieliśmy ryzykować zdrowia rozgrywającej oraz jej dziecka. Ewelina nie wystąpi w żadnym meczu do końca sezonu. Jako klub gratulujemy i życzymy wszystkiego najlepszego przyszłym rodzicom – powiedział prezes Marcin Chudzik.

Gdy się tylko dowiedziałam, że jestem w ciąży, to poinformowałam prezesa klubu, sztab oraz moje koleżanki z drużyny. Dziękuję wszystkim dziewczynom z zespołu, sztabowi, pracownikom klubu, prezesowi oraz kibicom za wspólnie spędzony czas. Trzymam kciuki za Grot Budowlanych Łódź – dodała Ewelina Tobiasz.

źródło: Grot Budowlani Łódź, fot. Katarzyna Kozłowska