Błażej Krzyształowicz został nowym szkoleniowcem E.LECLERC MOYA Radomki Radom. Klub oficjalnie potwierdził tą informację. Zastąpi on na tym stanowisku Riccardo Marchesiego, którzy w ostatnim czasie prowadził radomską drużynę. Pod jego wodzą radomianki uplasowały się na szóstej pozycji w tabeli. Pozostała część sztabu szkoleniowego pozostanie bez zmian.

Błażeja Krzyształowicza z całą pewnością doskonale pamiętają kibice Grot Budowlanych Łódź. Spędził tam bowiem wiele lat. Początkowo pełnił rolę drugiego trenera, by w sezonie 2016-2017 objąć funkcję pierwszego szkoleniowca drużyny z Łodzi. W czasie swojej pracy trenerskiej wywalczył dwukrotnie wicemistrzostwo Polski, a raz poprowadził swoje zawodniczki do brązowego medalu Mistrzostw Polki. Odnosił także sukcesy w walce o Puchar i Superpuchar Polski.

Budowlane pod jego wodzą występowały także na europejskich boiskach.

Błażej Krzyształowicz był również członkiem sztabu trenerskiego reprezentacji Polski.

Ostatnimi czasy prowadził rosyjską drugą drużynę Lokomotiwu Kaliningrad. Po ostatnich wydarzeniach związanych ze zbrojną napaścią Rosji na Ukrainę, postanowił rozstać się z dotychczasową drużyną. Teraz będzie prowadził Radomkę w kolejnych spotkaniach, a jeszcze w tym sezonie w fazie play-off. Już jutro zadebiutuje na ławce trenerskiej Radomki podczas meczu z #VolleyWrocław.

źródło: E.LECLERC MOYA Radomka Radom, fot. Katarzyna Kozłowska