Reprezentacja Polski musiała uznać wyższość rosyjskiej ekipy w meczu o brązowy medal pierwszych Igrzysk Europejskich. O wrażeniach po tym emocjonującym meczu opowiedział Szymon Romać i Dmitry Kovalev.

fot. cev.lu


Szymon Romać, reprezentacja Polski:

Jesteśmy bardzo rozczarowani, zwłaszcza, że zaliczyliśmy wielki powrót w czwartym secie, ale nie potrafiliśmy tego wykorzystać. Myślę jednak, że to był dobry mecz z obu stron. Chciałbym skupić się na pozytywnych aspektach występów w pierwszych Igrzyskach Europejskich. Mamy grupę dobrych zawodników, a w zespole panuje świetna atmosfera. Niestety, to nie wystarczyło, żeby zdobyć medal. Turniej w Baku był dla nas dużą dawką doświadczenia i na pewno pomoże nam rozwijać się jakom graczom, ale również i ludziom.

 

Dmitry Kovalev, reprezentacja Rosji:

Przyjechaliśmy tutaj, żeby zdobyć złoty medal i cały czas dążyliśmy do tego celu. Zdobyliśmy brąz, jesteśmy rozczarowani z tego powodu. Oczywiście jednak, cieszę się, że zdobyliśmy medal, ponieważ wszystkie zespoły prezentowały wysoki poziom. Kiedy Polacy zdobyli sześć punktów z rzędu w czwartym secie, pomyślałem, że oni powinni wygrać tę partię, ale na szczęście, popełnili dwa błędy i to my wygraliśmy w czwartym secie, i w konsekwencji w całym meczu. Nasz zespół jest bardzo młody i wielu graczy oczekuje, że Igrzyska Europejskie będą przepustką do pierwszego zespołu. Ta droga będzie jednak nieco dłuższa, ponieważ nie udało nam się zdobyć złota.