Graham Vigrass, Jan Nowakowski, Sharone Vernon-Evans, Nikołaj Penczew, Konrad Buczek oraz Maciej Muzaj żegnają się z ONICO Warszawa i od początku sezonu 2019/2020 będą reprezentować barwy innych klubów.

– Wszystkim zawodnikom dziękujemy za występy w barwach naszej drużyny i ogromny wkład w historyczny sukces, jakim jest wicemistrzostwo kraju. Życzymy powodzenia w nowych klubach, jednocześnie mając nadzieję, że nasze sportowe drogi jeszcze się skrzyżują. Warszawa na pewno o Was nie zapomni – powiedział prezes i dyrektor sportowy klubu, Piotr Gacek.​

Graham Vigrass (środkowy, 29 l.) trafił do stołecznego klubu przed rozgrywkami 2018/2019. Kanadyjczyk szybko stał się podstawowym zawodnikiem naszego zespołu, a w całym sezonie wystąpił łącznie w 29 meczach, w których zdobył 231 punktów. Został MVP meczu z Jastrzębskim Węglem (faza zasadnicza, 3:0), a kibice ONICO wybrali go najlepszym siatkarzem marca.

Jan Nowakowski (środkowy, 24 l.) w stolicy występował od 2017 roku, kiedy to przeniósł się tu z Łuczniczki Bydgoszcz. W tym sezonie zagrał w 22 meczach, w których łącznie zdobył 74 punkty. Jako zawodnik ONICO zadebiutował w dorosłej reprezentacji Polski.

Sharone Vernon-Evans (atakujący, 20 l.) – podobnie jak Nowakowski – został zawodnikiem ONICO przed rozgrywkami 2017/2018. W 33 spotkaniach, w których pojawił się na parkiecie, zapisał na swoim koncie 83 punkty.

Nikołaj Penczew (przyjmujący, 26 l.) przeniósł się do warszawskiej drużyny w grudniu 2018 roku. Sezon rozpoczął jako gracz Stoczni Szczecin, ale w wyniku problemów finansowych tego klubu został zawodnikiem ONICO. W 18 meczach w barwach stołecznych Bułgar zdobył 56 punktów, wybrano go też MVP meczów z Asseco Resovią Rzeszów (faza zasadnicza, 3:0) i Jastrzębskim Węglem (półfinał, 3:0).

Konrad Buczek (rozgrywający, 25 l.), rodowity warszawiak, do stolicy wrócił przed sezonem 2018/2019 po kilku latach spędzonych w innych klubach. Zagrał w dziewięciu spotkaniach i został wybrany MVP marcowego meczu z Chemikiem Bydgoszcz, wygranego przez ONICO 3:0.

Maciej Muzaj (atakujący, 24 l.) do naszego klubu trafił w kwietniu na zasadzie transferu medycznego za kontuzjowanego Bartosza Kwolka. W czterech meczach fazy play-off zdobył 69 punktów. W przyszłym sezonie będzie zawodnikiem rosyjskiej ekipy Gazprom-Jugra Surgut.

źródło: inf. prasowa / fot. Krawczyk.photo