W Krakowie odbyła się druga edycja ORLEN Finału Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Ze złotych medali cieszyły się pary Monika Brzostek z Kinga Kołosińską oraz Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. 

pzps.pl

Komisarz zawodów, Sebastian Michalak przyznał, iż organizacyjnie i sportowo impreza stała na bardzo wysokim poziomie: – Pod względem sportowym były to wspaniałe zawody. Startowały najlepsze polskie pary. Podziękowania trafiły również do władz miasta Krakowa oraz do Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, współorganizatora zawodów.

Pochwały pod adresem polskich par skierował Włodzimierz Sadalski, Dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia w Polskim Związku Piłki Siatkowej: – Mamy trzy, cztery pary, które coraz wyżej plasują się na arenie międzynarodowej, są zdolne walczyć o olimpijski awans. Dyrektor podkreślił regularne postępy polskich siatkarzy i siatkarek plażowych, wspomniał także sukcesy młodzieżowe, które powinny zaowocować sukcesami seniorskimi w przyszłości.

Od strony organizacyjnej, zawody ORLEN Finału Mistrzostw Polski mogły poszczycić się kompletem publiczności w czasie decydujących spotkań, ważną rolę odegrały także transmisje telewizyjne. – Polski Związek Piłki Siatkowej dąży, żeby imprezy w plażowej odmianie dyscypliny dorównały tym halowym – powiedział Włodzimierz Sadalski.

Zadowolenia z dobrej postawy swoich zawodników nie ukrywał trener Sławomir Robert. Na drugim stopniu podium stanęli bowiem Kacper Kujawiak i Michał Bryl, tuż poza podium uplasowali się Maciej Rudol i Maciej Kosiak. – W finale Kujawiak z Brylem zagrali bez respektu wobec jednej z czołowych par świata. Mecz stał na dobrym poziomie, był pełen efektownych akcji. To samo można powiedzieć o pojedynku o trzecie miejsce. Poziom polskiej siatkówki plażowej z roku na rok podnosi się (…). Kraków znakomicie wywiązał się z roli gospodarza – podsumował Sławomir Robert.