Pierwsze trofeum w sezonie trafiło do rąk podopiecznych Julio Velasco. Modeńczycy w składzie z Bartoszem Bednorzem pokonali zespół z Trydentu w tie-breaku. Z kolei w meczu o trzecie miejsce lepsza od drużyny z Perugii okazała się Cucine Lube Civitanova.

Finał

Na początku meczu finałowego lepiej prezentowali się siatkarze z Modeny, którzy wyszli na prowadzenie 2:0. W trzeciej partii zaczęli jednak mieć problemy, co bardzo dobrze wykorzystali ich przeciwnicy i wypracowali sobie pięć „oczek” przewagi na pierwszej przerwie technicznej i wygrali trzecią odsłonę. Podopieczni Angelo Lorenzettiego poszli za ciosem i byli lepsi także w czwartej partii, doprowadzając do tie-breaka. Piąty set był początkowo zacięty, ale po kilku skutecznych akcjach na prowadzenie wyszli siatkarze Julio Velasco, którzy finalnie zwyciężyli w całym meczu 3:2. Najlepiej punktującym graczem tego spotkania był Ivan Zaytsev, który zapisał na swoim koncie 25 „oczek”. Swoją cegiełkę do pierwszego trofeum zespołu z Modeny dołożył Bartosz Bednorz, który punktował dzisiaj 11 razy.

Azimut Leo Shoes Modena – Itas Trentino 3:2 (25:23, 25:19, 16:25, 18:25, 15:8)

Składy zespołów:

Azimut Leo Shoes Modena: Bartosz Bednorz (11), Ivan Zaytsev (25), Micah Christenson (6), Maxwell Holt (10), Simone Anzani (5), Tine Urnaut (10), Salvatore Rossini (L) oraz Marco Pierotti, Daniele Mazzone (2) oraz Denys Kaliberda (3)

Itas Trentino: Aaron Russell (21), Luca Vettori (12), Simone Giannelli (7), Davide Candellaro (7), Srećko Lisinac (10), Uros Kovacevic (14), Jenia Grebennikov (L) oraz Maarten Van Garderen (2), Gabreiele Nelli, Oreste Cavuto i Lorenzo Codarin

Mecz o 3. miejsce

Spotkanie o trzecie miejsce dużo lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy. Ekipa z Perugii w premierowej odsłonie przeważała właściwie w każdym elemencie i rozbiła Cucine Lube 25:16. Taki rozmiar kary obudził jednak podopiecznych Giampaolo Medei, którzy po przerwie znacznie poprawili swoją grę. Przez kolejne trzy sety oglądaliśmy wyrównaną walkę, ale za każdym razem lepsi okazywali się już Biancorossi. W ich szeregach dobrze spisywał się kubński duet Leal – Simon, z którym Block Devils nie potrafili sobie poradzić. W efekcie siatkarze z Civitanovej Marche wygrali kolejno do 21 oraz dwukrotnie do 23 i to oni stanęli na najniższym podium tegorocznego Superpucharu Italii.

Sir Safety Conad Perugia – Cucine Lube Civitanova 1:3 (25:16, 21:25, 23:25, 23:25)

Składy zespołów:

Sir Safety Conad Perugia: Fabio Ricci (6), Wilfredo Leon Venero (13), Filippo Lanza (11), Aleksandar Atanasijević (24), Luciano De Cecco (1), Marko Podrascanin (6), Massimo Colaci (L) oraz Alessandro Piccinelli, Sjoerd Hoogendoorn, Dore Della Lunga, Gianluca Galassi (5)

Cucine Lube Civitanova: Jacopo Massari (3), Dragan Stanković (6), Enrico Diamantini (4), Yoandy Leal (17), Robertlandy Simon (17), Bruno Mossa Rezende (2), Fabio Balaso (L) oraz Tsvetan Sokolov (2), Stijn D’Hulst, Brenden Sander, Enrico Cester (2)

źródło: legavolley.it
fot.: modenavolley.it