Okres przygotowawczy do zbliżającego się sezonu dobiega końca. Już za kilka dni poszczególne drużyny rozegrają swoje inauguracyjne mecze w Lidze Siatkówki Kobiet. Nim jednak rozpocznie się sezon ligowy, czeka nas tradycyjna już walka o Superpuchar Polski.


Tym razem walka o pierwsze w nowym sezonie trofeum zostanie rozegrana w Kaliszu. Do rywalizacji przystąpią aktualne mistrzynie Polski ŁKS Commercecon Łódź oraz ubiegłoroczne triumfatorki w Pucharze Polski – Grupa Azoty Chemik Police.
Patrząc na wyniki meczów sparingowych, lepiej spisały się policzanki. Zdecydowana większość z rozegranych przez nie spotkań zakończyła się pozytywnym dla Chemika wynikiem. Nie dziwi więc fakt, że podopieczne Ferhata Akbasa jadą do Kalisza dużymi nadziejami na sukces.

Superpuchar jest bardzo prestiżową nagrodą, a Chemik w tym sezonie pragnie wygrać wszystko co jest do wygrania. Zespół jest głodny sukcesu, a to trofeum jest pierwszym krokiem w stronę osiągnięcia tego. Chciałybyśmy również bardzo dobrze rozpocząć ten sezon ligowy, który startuje już 12-go października. Z ŁKS-em rozegrałyśmy już trzy spotkania, ale to będzie pierwsze w tym sezonie o duża stawkę. – powiedziała nam kapitan drużyny z Polic, Martyna Grajber.

Przed tygodniem obie drużyny zagrały ze sobą w trakcie Commercecon Cup. Łodzianki nie zaliczą swoich występów do udanych. Zajęły tam bowiem ostatnie miejsce, zdobywając tylko jeden punkt w starciu z E. Leclerc Radomką Radom. W pozostałych przypadkach bez punktów uległy Grot Budowlanym Łódź, jak i Chemikowi. Jak jednak przyznaje przyjmująca ŁKS-u Natalia Skrzypkowska, również łodzianki są bardzo głodne sukcesu.

Atmosfera jest bojowa i po ciężkim dla Nas okresie przygotowawczym chcemy pokazać w Superpucharze, ze stać Nas na zwycięstwo. – powiedziała. – Mamy już pełny skład, wiec jedziemy do Kalisza z pozytywnym nastawieniem. – dodaje zawodniczka.

Przed nami pierwsze w tym sezonie emocje w ligowym wydaniu. Kto lepiej rozpocznie sezon, przekonamy się już w niedzielny wieczór.

źródło: Grupa Azoty Chemik Police, ŁKS Commercecon Łódź

fot. Katarzyna Kozłowska