Już tylko jeden krok pozostał siatkarzom Sir Safety Conad Perugia do obrony mistrzostwa Włoch. Drużyna Wilfredo Leona po raz drugi w finałowej rywalizacji pokonała Cucine Lube Civitanova, a przyszły reprezentant Polski został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania.

Własne boisko wydaje się być na ten moment wielkim atutem w finale ligi włoskiej. Choć Cucine Lube Civitanova przed trzema dniami w bardzo dobrym stylu wyrównało u siebie stan rywalizacji, dziś kompletnie nie przypominało zespołu z tego pojedynku i po raz drugi z kretesem poległo w Pala Barton.

Po pierwszym gwizdku sędziego Perugia potrzebowała zaledwie kilku minut, by objąć wyraźne prowadzenie. Biancorossi w premierowej odsłonie popełniali wiele błędów, a przy tym zupełnie nie radzili sobie w ataku. Na każdej płaszczyźnie zostali zdominowani przez gospodarzy, którzy mieli pełne pole do popisu i w efekcie bardzo pewnie wygrali 25:17.

Partie numer dwa i trzy miały bardzo podobny do siebie scenariusz. Przez jakiś czas oglądaliśmy dość wyrównaną grę, ale w pewnym momencie Block Devils odskakiwali rywalom i kilka chwil później była już poza ich zasięgiem. Podopieczni Lorenzo Bernardiego fantastycznie kontrowali przyjezdnych i z każdą akcją coraz bardziej odbierali im nadzieję na korzystny rezultat.

Przebłysk dobrej gry siatkarze z Civitanovy mieli na początku trzeciego seta, kiedy udało im się nawet uzyskać trzypunktową przewagę. Wtedy jednak w mgnieniu oka obudzili się gospodarze i między innymi za sprawą Wilfredo Leona ostatecznie pogrążyli Biancorossich. Kubańczyk z polskim paszportem brylował dziś na boisku – przy skuteczności w ataku sięgającej aż 70% uzbierał najwięcej punktów (20) i został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu.

Czwarte spotkanie finałowe zostanie rozegrane w sobotę 11 maja o godzinie 18 w Civitanovie.

Sir Safety Conad Perugia – Cucine Lube Civitanova 3:0 (25:17, 25:20, 25:18)

Składy zespołów:

Perugia: Wilfredo Leon (20), Filippo Lanza (4), Gianluca Galassi (2), Aleksandar Atanasijević (14), Luciano De Cecco, Marko Podrascanin (6), Massimo Colaci (L) oraz Alessandro Piccinelli, Nicholas Hoag (1), Jonah Seif,

Lube: Cwetan Sokołow (14), Osmany Juantorena (6), Dragan Stanković (4), Yoandy Leal (2), Enrico Cester (3), Bruno Rezende, Fabio Balaso (L) oraz  Jiri Kovar (1), Stijn D’Hulst, Robertlandy Simon (5)

MVP: Wilfredo Leon

Stan rywalizacji play-off (do trzech zwycięstw): 2:1

fot: legavolley