Cucine Lube Civitanova nie składa broni w finale ligi włoskiej. Po fatalnym rozpoczęciu rywalizacji o złoto podopieczni Ferdinando De Giorgiego wyrównali jej stan, wygrywając u siebie 3:1.

Drugie spotkanie finałowe Superlega Credem Banca od początku układało się zupełnie inaczej, niż poprzednie. Przede wszystkim oglądaliśmy dziś kompletnie odmieniony zespół z Civitanovy, który za wszelką cenę chciał się zrehabilitować za środową porażkę. Osmany Juantorena i spółka wyszli na boisko niezwykle zmotywowani i od pierwszych piłek pokazywali obrońcom tytułu, że w Eurosuole Forum czeka ich naprawdę trudne wyzwanie.

Mimo zdecydowanej ofensywy Lube, siatkarze Perugii zdołali przeprowadzić dwa poważne zrywy, dzięki którym uzyskiwali sporą przewagę. Rywale za każdym razem zabierali się jednak do efektywnego odrabiania strat i Block Devils uratowali jedynie zwycięstwo w drugiej partii. Szaleńcze pogonie Biancorossich wyraźnie deprymowały zespół Lorenzo Bernardiego, który nie potrafił przeciwstawić się największym atutom gospodarzy, jakimi były dziś blok i atak. W obu elementach siatkarze Lube zebrali łącznie 24 punkty, a więc niemal całego seta. Ponadto ich gra była o wiele skuteczniejsza i lepiej poukładana. Sporo wnosili do niej również zmiennicy, a zwłaszcza Dragan Stanković, który uzyskał 80% skuteczności w ataku i zdobył siedem “oczek”.

Duże znaczenie dla końcowego wyniku miała emocjonująca końcówka trzeciej partii, w której szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili gospodarze. To dodało im wiatru w żagle i czwarta odsłona już wyraźnie przebiegała na ich korzyść, a dzieła zniszczenia serią potężnych zagrywek dopełnił Cwetan Sokołow. W efekcie siatkarze Ferdinando De Giorgiego w dobrym stylu wygrali 3:1 i wyrównali tym samym stan rywalizacji play-off. Perugii nie wystarczyła dziś więc solidna dyspozycja Wilfredo Leona, który uzbierał najwięcej, 21 punktów.

Trzecie spotkanie finałowe odbędzie się w środę 8 maja o godzinie 20:30 w Pala Barton.

Cucine Lube Civitanova – Sir Safety Conad Perugia 3:1 (25:19, 22:25, 25:22, 25:19)

Składy zespołów:

Lube: Cwetan Sokołow (16), Osmany Juantorena (13), Yoandy Leal (20), Enrico Cester (6), Robertlandy Simon (3), Bruno Rezende (1), Fabio Balaso (L) oraz Jiri Kovar, Stijn D’Hulst (1), Jacopo Mssari, Dragan Stanković (7), Diego Cantagalli (1)

Perugia: Fabio Ricci (6), Wilfredo Leon (21), Filippo Lanza (6), Aleksandar Atanasijević (11), Luciano De Cecco (2), Marko Podrascanin (8), Massimo Colaci (L) oraz Alessandro Piccinelli, Nicholas Hoag, Jonah Seif

MVP: Yoandy Leal

Stan rywalizacji play-off: 1:1

fot: legavolley