Ekipa filmowców pracująca przy produkcji obu spotów zgodnie stwierdziła, że siatkarze PGE Skry – Kacper Piechocki i Michał Winiarski, podczas nagrania spisali się równie znakomicie, co na siatkarskim boisku. Na planie filmowym spędzili wraz z dziećmi wiele pracowitych godzin.

Występ w spocie reklamowym był dla mnie nowym doświadczeniem. Cieszę się, że możemy promować siatkówkę wśród dzieci. Mam nadzieję, że będzie je ciągnęło do sportu i kiedyś to one będą grały na boiskach PlusLigi. Może nawet w barwach PGE Skry. Grupka, która dostała się do spotu, była zadowolona, że to oni wystąpią i będą promować Akademię Siatkówki PGE Skry Bełchatów. Myślę, że sobie poradzili. Wszyscy byli zadowoleni z końcowego efektu – mówi Kacper Piechocki, występujący w pierwszym spocie Akademii.

Drugi z aktorów – Michał Winiarski wziął udział w produkcji obu filmów promujących szkółkę. W drugim wystąpił jak Kapitan Siatkówka.

To fajny projekt, na który zgodziłem się bez wahania, jak tylko o nim usłyszałem. Wiedziałem, że mam brać udział nie tylko w lekcjach i zajęciach z dziećmi, ale czasami także w spotach reklamowych. Świetnie czułem się w postaci Kapitana Siatkówki, to było zabawne przeżycie. Najbardziej w pamięci utkwiła mi scena, gdy wybiegałem zza górki w masce i pelerynie. Teraz wiem jak kręcą Supermana – wspomina ze śmiechem przyjmujący PGE Skry.

Z końcowego efektu zadowolony jest także Maciej Żebrowski z agencji kreatywnej Brandation, odpowiadający za produkcję spotu.

Michał Winiarski okazał się całkiem zdolnym aktorem młodego pokolenia. Warte odnotowania jest jego wielkie zaangażowanie, które zaprezentował podczas pracy nad spotem. Nie tylko stawiał się na plan niezwykle punktualnie, ale również po każdym ujęciu prosił o możliwość zobaczenia swoich dokonań na podglądzie, by mieć pewność, że wszystko wyszło perfekcyjnie. Jedyny element, który wymaga poprawy, zanim jego numer otrzyma Steven Spielberg, to dykcja. Michał to świetny facet z niesamowitym poczuciem humoru i rewelacyjnym kontaktem z najmłodszymi, którzy go uwielbiają – ocenia.

Głównym celem akademii jest objęcie szkoleniem dzieci klas IV-VI szkół podstawowych na terenie województwa łódzkiego, ale i ośrodków spoza ziemi łódzkiej. W promocji projektu mają pomóc właśnie powstałe spoty, z udziałem siatkarzy PGE Skry.

Od września w Akademii szkolą się dzieci z Bełchatowa, Bełchowa, Gomunic, Gorzkowic, Kobieli Wielkich, Łowicza, Mokrska, Mysłakowa, Popowa, Radomska, Strzelec Małych, Sulmierzyc, Waliszewa, Bierutowa, Gubina, Krosna Odrzańskiego, Chmielnika oraz z warszawskiej dzielnicy Żoliborz.