Trwa zgrupowanie kadry Polski w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Spale. W czwartek odbył się wspólny trening z ekipą juniorów, która pod kierunkiem Jakuba Bednaruka przygotowuje się do eliminacyjnego turnieju do mistrzostw świata w Bełchatowie.

Jak podkreślił trener męskiej reprezentacji Stephane Antiga trening miał charakter taktyczny, zadaniowy. Była nie tylko zagrywka, ale również akcje z dorzucanych piłek. Sety rozgrywano do piętnastu. Wygrali seniorzy 3:1 (14, 15, -9, 8).

Po raz pierwszy w pełnym wymiarze w roli atakującego zagrał Bartosz Kurek. Nowego gracza Asseco Resovii Rzeszów chwalił trener kadry. – Jestem zadowolony z postawy Bartka, przed nami wiele tygodni treningów, mamy czas aby oswoił sie z pozycją atakującego. Bardzo na niego liczę – powiedział Stephane Antiga.

Nasz szkoleniowiec dodał, że bardzo ważny jest odpoczynek po sezonie ligowym. – Chodzi nie tylko o fizyczny, ale również mentalny. Starałem się, by każdy z kadrowiczów miał wolne od tygodnia do dwóch – zaznaczył.

Od poniedziałku na sto procent zacznie trenować Jakub Jarosz. Tego dnia dołączą Marcin Możdżonek, Michał Kubiak, Dawid Konarski i Rafał Buszek.

Przewidziany jest sparing w Bełchatowie z juniorami przed ich eliminacjami.