Stephane Antiga: Mamy ochotę na rewanż

Reprezentacja Polski wygrała z Iranem 3:1 w drugim dniu XIII Memoriału Wagnera rozgrywanego w Toruniu.

Po meczu powiedzieli:

Saeid Marouf, kapitan reprezentacji Iranu: Drugi dzień z rzędu pokazaliśmy złą formę naszego zespołu. W zasadzie nie mieliśmy ani ataku, ani przyjęcia, ani bloku, nie mieliśmy nic. Z mistrzami świata bez tych elementów nie da się wygrać. Nie wiem co się z nami dzieje. Nie może być gorzej niż zagraliśmy w tym meczu.

Slobodan Kovac, trener reprezentacji Iranu: Na chwilę obecną Polska jest lepszym zespołem. Tylko jeden set zagraliśmy na swoim nominalnym poziomie. Potem przestaliśmy grać w siatkówkę, zaczęło się fatalne przyjęcie, właściwie graliśmy bez bloku. Gratuluję zawodnikom i trenerowi reprezentacji Polski zwycięstwa. Mam nadzieję, że jutro będzie lepiej i pojedziemy w lepszych nastrojach na Puchar Świata do Japonii.

Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski: Cieszymy się ze zwycięstwa. Dla nas osobiście było to bardzo ważne zwycięstwo w kontekście Pucharu Świata. Jest do zagrania w tym turnieju jeszcze jedno spotkanie, jutro z Francją. Myślę, że o tym spotkaniu należy szybko zapomnieć. Popełniliśmy kilka błędów, ale ogólnie spotkanie oceniam na plus. Mam nadzieję, że jutro uda nam się wygrać mecz, chcemy zagrać najlepiej, jak potrafimy.

Stephane Antiga, trener reprezentacji Polski: To był bardzo fajny mecz. Jestem zadowolony, bo nie jest łatwo wygrać z Iranem. Zagrali wszyscy zawodnicy i było bardzo pozytywnie. Myślę, że wygraliśmy, bo na zagrywce zagraliśmy bardzo skutecznie. Dużo rotowaliśmy i myślę, że było dobrze widać, jak Kurek zmienił kilka rzeczy na zagrywce, podrzucił piłkę bliżej i nie graliśmy na siłę. To było bardzo pozytywne. Generalnie dzisiaj zagraliśmy bardzo dobrze. Mam nadzieję, że jutro też pokażemy to wszystko, co wypracowaliśmy. Mamy ochotę na rewanż.

Facebook Comments