Reprezentacja Polski odniosła dziś kolejne zwycięstwo. Zapraszamy do zapoznania się z pomeczowymi wypowiedziami trenerów oraz zawodników obu ekip.

Stephane Antiga, trener reprezentacji Polski:

Oczywiście jesteśmy bardzo zadowoleni z tego zwycięstwa. Wiedzieliśmy, że Argentyna jest groźną drużyną –świetnie spisali się w meczu z Iranem, więc musieliśmy zagrać najlepszą siatkówkę na jaką nas stać. Ani przez chwilę nie oczekiwaliśmy, że będzie łatwo. Zdawaliśmy sobie sprawę, że będzie to walka i tak właśnie było. Julio Velasco zagrał innym ustawieniem, więc zaadaptowanie się do zmian zajęło nam chwilę. Cieszę się i ze zwycięstwa, i z tych trzech punktów, a także z tego, że mam teraz dzień odpoczynku dla zawodników. Kontuzja rozgrywającego utrudniła trochę sprawę mojej drużynie. To nic bardzo poważnego i mam nadzieję, że już wkrótce będzie mógł zagrać, ale używam obydwu rozgrywających ze względów taktycznych, zatem sytuacja, w której mam mniej możliwych rozwiązań jest dla mnie, jako trenera, trudniejsza. Tak jak zespół Argentyny, mamy dwóch bardzo dobrych rozgrywających, więc mogliśmy zagrać normalnie.

Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski:

Cieszymy się z wygranej w dzisiejszym meczu. Argentyna to trudny rywal, który świetni broni piłek i przyjmuje, tak jak mogliśmy to zobaczyć dzisiaj. Czekamy już na spotkanie z Iranem i mamy nadzieję go pokonać – nie szybko, ale z pozytywnym dla nas wynikiem. Gratuluję drużynie Argentyny, bo zagrała świetną siatkówkę i zmusiła nas do gry na najwyższym poziomie.

Julio Velasco, trener reprezentacji Argentyny:

Gratuluję Polakom, bo zagrali bardzo dobry mecz, ale jestem też zadowolony z mojej drużyny, bo pokazaliśmy dobrą grę. Był to dla nas krok w dobrą stronę – ku dalszemu rozwojowi w tym turnieju. Być może zabrakło nam tych dwóch piłek, by rozegrać tie-breaka, ale tak czy inaczej było to dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Nadal musimy się rozwijać, mimo dobrej gry popełniliśmy błędy, których da się uniknąć. Przeciwko tak mocnym  fizycznie drużynom musimy grać przy minimalnej liczbie własnych błędów, bo nie przełamiemy ich na siłę. By nawiązać z nimi walkę na równym poziomie musimy grać szybkim atakiem, przy dobrym przyjęciu i obronie, nie popełniając błędów. Chcemy poprawić te elementy i mam nadzieję, że mecz z Rosją będzie kolejnym krokiem w tym kierunku.

Luciano De Cecco, kapitan reprezentacji Argentyny:

Gratuluję Polsce zwycięstwa. Nie licząc pierwszego seta, zagraliśmy całkiem nieźle przeciwko jednej z najsilniejszych drużyn świata, myślę więc, że dobrze się spisaliśmy.