Siatkarze Polski i Kanady mieli dziś w hali Ośrodka Przygotowań Olimijskich COS w Spale wspólny trening. Przeprowadzona została gra treningowa z dorzucanymi piłkami, w której biało-czerwoni zwyciężyli 4:0 (15:13, 15:13, 15:11, 15:13).

Trener biało-czerwonych podzielił swoich podoiecznych na dwie grupy. W jednej znaleźli się Grzegorz Łomacz, Bartosz Kurek, Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Mateusz Mika i Rafał Buszek, a w drugiej Fabian Drzyzga, Dawid Konarski, Andrzej Wrona, Marcin Możdżonek, Wojciech Żaliński i Michał Kubiak. Artur Szalpukwchodził do gry w obu zestawach. Na libero Damian Wojtaszek był na obronie, a Paweł Zatorski na przyjęciu. Po stronie rywali, których prowadził Glen Hoag widzieliśmy m.in. Justina Duffa i Dana Lewisa.

– Czuję się coraz lepiej – powiedział po meczu Michał Kubiak. – W zespole jest atmosfera pracy i mobilizacji. Zdajemy sobie sprawę do jak ważnego turnieju przygotowujemy się. Jutro zagramy z Kanadyjczykami sparing, który odpowie nam gdzie jesteśmy.

– Na zgrupowaniu cały czas solidnie pracujemy. Bardzo fajnie, że zawodnicy w tym szczególnym okresie świąt i Nowego Roku przystąpili do treningu z ogromnym zaangażowaniem – podkreślił trener Stephane Antiga.

źródło: pzps.pl