Sotiris Drikos: Grupa G jest całkowicie zrównoważona

Saloniki, Grecja, 18 czerwca 2015 – dzień przed rozpoczęciem drugiej rundy grupy G  FIVB World League w Salonikach, odbyła się konferencja prasowa z udziałem reprezentacji Chin, Słowacji, Grecji i Meksyku.

fot. worldleague.2015.fivb.com

Mecze odbędą się od 19 do 21 czerwca i wyłonią, który zespół – obok Słowacji – kwalifikują się do Final Four w Bratysławie (4-5 lipca).

Guochen Xie (trener Chiny): Mieliśmy długą i męczącą podróż z Meksyku, musieliśmy odpocząć jeden dzień po naszym przyjeździe, a teraz nasz zespół jest w bardzo dobrym stanie. Mamy nadzieję, że będziemy grać lepiej niż w zeszłym tygodniu i zbierzemy zdecydowanie więcej punktów. W trzech ostatnich meczach w Tepic zdecydowanie zabrakło stabilizacji naszej gry. W naszym zespole jest wielu młodych zawodników, którzy grają po raz pierwszy w takim turnieju, na tak wysokim poziomie i zyskują doświadczenie do dalszej gry.

Flavio Gulinelli (trener Słowacja): Nie zagraliśmy turnieju życia w  Meksyku, ale jesteśmy tutaj, mając na celu zagrać jak najlepiej w tych trzech meczach i poprawić klasyfikację przed Final Four w Bratysławie. Nie wiem, czym będzie się różnić gra innych reprezentacji, w porównaniu do tego, co widzieliśmy w Tepic, ale wiem, czego się spodziewać po mojej drużynie. Jesteśmy zdeterminowani, by zagrać najlepszą siatkówkę, szczególnie w pierwszym meczu z Chinami, który prawdopodobnie będzie kluczem do pierwszego miejsca w grupie G. To zawsze wielka przyjemność być w Salonikach. To mój pierwszy raz tutaj, po mojej przygodnie w Iraklisie w sezonie 2008/09. Mam nadzieję, że spotkam tutaj starych znajomych.

Juan Roberto Vilches (trener Meksyku): Wszystkie cztery zespoły w grupie G mają duży potencjał. Meksyk wygrał tylko dwa sety, ale postaramy się teraz zagrać lepiej i uzyskać najlepsze możliwe wyniki. Mamy młody zespół, z sześcioma graczami do 23 lat. Zdobywamy doświadczenie przed turniejem Pan-American Games, w których chcemy osiągnąć jak najlepszy rezultat. Naszym celem jest być jak najlepiej przygotowanym do tego turnieju, ale także zostać  w Lidze Światowej. Chiny są jednym z najlepszych zespołów w tej grupie. Byłem zaskoczony, że Grecja zagrała 15 setów na wysokim poziomie w Tepic, to było niezwykłe.

Sotiris Drikos (trener Grecji): Chciałbym powitać moich kolegów i ich zespoły w naszym kraju. Pierwsza tura była trochę dziwna dla nas ze względu na zmęczenie. Dzień po dniu, zespół stawał się coraz bardziej zmęczony, prawdopodobnie ze względu na wysokość i wilgotności. Wszystkie mecze zostały rozstrzygnięte w szczegółach, co jest dowodem, że grupa G jest całkowicie zrównoważona. Nie sądzę, że jakiś konkretny zespół ma przewagę nad innymi. Mamy nadzieję, że greccy kibice będą wspierać nasz zespół i nagradzać wysiłek naszych graczy brawami. Chcielibyśmy grać lepiej, a nie tylko koncentrować się na kolejnej wygranej i kwalifikacji do Final Four. Chcielibyśmy zobaczyć wielu kibiców, którzy kochają sport i siatkówkę, a nie tylko fanów, którzy wspierają swoją drużynę tylko wtedy, kiedy ona wygrywa.

Facebook Comments