Reprezentacja Iranu na swoim terenie dwukrotnie pokonała reprezentantów Stanów Zjednoczonych. – W pierwszym meczu atmosfera panująca na hali zaskoczyła Amerykanów. – powiedział podczas konferencji prasowej Slobodan Kovac.

fot.: poland2014.fivb.org

John Speraw, trener reprezentacji USA

Dwie noce temu pomyślałem, że gra w tej hali w takim środowisku z tyloma fanami będzie miała wpływ na naszą postawę. Dzisiaj Iran dyktował nam warunki gry. Zostaliśmy pokonani przez lepszą drużynę i było widać znaczącą różnicę w grze. Grali od nas lepiej w każdym aspekcie: bloku, obronie, ataku, zagrywce. Jest tylko jedna rzecz, którą możemy zrobić – wyciągnąć wnioski z tego meczu i mieć nadzieję na poprawę gry. Jesteśmy drużyną, mamy kilka atutów fizycznych, zawodników, którzy skaczą wysoko i mocno uderzają w piłkę, ale musimy grać lepiej na przestrzeni całego meczu, jeśli chcemy być drużyną tak dobrze wykwalifikowaną i uzdolnioną, jak Iran.

Moje pierwsze wrażenie z pobytu tutaj było bardzo pozytywne, wszyscy są tutaj niesłychanie gościnni. Ludzie byli bardzo mili. Organizatorzy uczynili wszystko, co w ich mocy, aby upewnić się, że są spełnione wszelkie nasze potrzeby i będziemy dobrze wspominać ten pobyt. Bardzo nam się to podobało.

Slobodan Kovac, trener reprezentacji Iranu

Powrócę do tego, co powiedział John Speraw. Chcieliśmy odwdzięczyć się za gościnność, jaka spotkała nas w zeszłym roku, kiedy przez 15 dni przebywaliśmy w USA. Wszystko było przygotowane perfekcyjnie i zapewniono nam wszystkie rzeczy potrzebne do przygotowania się do mistrzostw świata.

W pierwszym meczu atmosfera panująca na hali zaskoczyła Amerykanów. W tym meczu również wielu moich zawodników zaskoczyło rywali. Jestem zadowolony z tego. Jednak musimy podjąć jeszcze cztery kolejne kroki, aby zakwalifikować się do turnieju finałowego. Dziękuję moim zawodnikom. Zagraliśmy jako drużyna. Zaangażowali się wszyscy gracze oraz sztab i dzięki temu dwukrotnie zwyciężyliśmy 3:0, a nie było łatwo. Zagraliśmy dobrą siatkówkę. Szanuję Amerykanów. Jest to najlepsza drużyna na świecie, ponieważ są bardzo zdyscyplinowani i powinniśmy uczyć się tego od nich.

Saeid Marouf, kapitan reprezentacji USA

Tak, jak przewidywałem ten mecz był trudniejszy niż poprzedni. Podziękowania dla naszych zawodników rezerwowych, którzy wykonali dobrą pracę. Zagraliśmy dobrze w obu tych spotkaniach. Mam nadzieję, że kolejne mecze rozegramy w ten sam sposób. Musimy zapomnieć o tych dwóch wygranych, tak jak zapomnieliśmy o poprzednich sześciu porażkach.