Przygoda męskiej reprezentacji Grecji z Ligą Światową (po dziesięciu latach nieobecności) zakończyła się w zeszłym tygodniu, ale biało-niebiescy już z niecierpliwością czekają na nadchodzące mecze Ligi Europejskiej 2015.

fivb.org

Trener Greków, Sotirios Drikos, podał nazwiska 15 zawodników, którzy od poniedziałku rozpoczęli obóz przygotowawczy. Athanasios Maroulis (rozgrywający) i Dimitrios Gkaras (libero) dołączyli do drużyny po opuszczeniu zmagań w Lidze Światowej, podczas gdy Mitar Tzourits (atakujący), Nikolaos Angelopoulos (rozgrywający) i Georgios Stefanou (libero) nie wystąpią w Lidze Europejskiej.

– Rozpoczynamy drugą część letniego sezonu, która jest tak samo ważna, jak ta pierwsza. Naszym celem jest gra na równym poziomie w Lidze Europejskiej, tak jak zrobiliśmy to Lidze Światowej – powiedział Drikos.

Grecja, która w 2014 roku zdobyła srebro Ligi Europejskiej – przegrywając w finale z Czarnogórą – została przydzielona do grupy B i zagra z Rumunią, Turcją, Chorwacją, Białorusią i Słowenią.

15. powołana przez trenera Grecji na LE:

rozgrywający: Dmytro Filippov, Athanasios Maroulis

przyjmujący: Menelaos Kokkinakis, Athanasios Protopsaltis, Rafail Koumentakis, Andreas-Dimitrios Fragkos, Anestis Dalakouras

środkowi: Georgios Petreas, Georgios Tzioumakas, Panagiotis Pelekoudas, Ioannis Takouridis

atakujący: Apostolos Armenakis, Nikolaos Palentzas

libero: Constantinos Tampouratzis, Dimitrios Gkaras