Włosi z pewnością dobrze spożytkowali sobotni dzień wolny i we wspaniałym stylu pokazali kawał dobrej siatkówki w meczu ze Słowakami, nie dając rywalom szansy na kontrolę wyniku. Simone Giannelli w rozmowie z s-w-o.pl mówił o świetnym meczu w wykonaniu swojego zespołu, oczekiwaniach przed kolejnym meczem oraz szansach jakie daje swojej reprezentacji na awans do kolejnej rundy rozgrywek.

Spodziewaliście się tak łatwej wygranej?

Nie, spodziewaliśmy się, że zagramy przeciwko dobrej drużynie. Myślę, że Słowacy nie zagrali dziś za dobrze, ale jestem bardzo szczęśliwy ponieważ potrzebowaliśmy tej wygranej i zagraliśmy dziś bardzo dobrze.

Zdominowaliście swoich przeciwników w każdym elemencie, który z nich był twoim zdaniem decydujący? 

Myślę, że bardzo dobrze zagrywaliśmy, mieli spore problemy w przyjęciu, co z pewnością przełożyło się na to, że to my dziś wygraliśmy. Mam nadzieję, że będziemy kontynuować naszą postawę w polu serwisowym w pozostałych meczach.

W piątek niestety przegraliście z reprezentacją Niemiec. Jak myślisz nad czym jeszcze musicie popracować? 

Nad każdym elementem. Według mnie zagraliśmy dobre spotkanie przeciwko Niemcom, jednak okazali się silniejsi od nas. Dzisiaj wygraliśmy, więc jestem szczęśliwy.

Jak sądzisz która z drużyn jest aktualnie najsilniejsza? 

Wszystkie zespoły są silnie, myślę, że najsilniejsze zespoły to Francja, Serbia, Polska. Jednak teraz musimy skupić się na meczu z Czechami.

Jakie wrażenie robi na Tobie Hala Azoty w Szczecinie i doping publiczności? 

To bardzo miłe grać przy tak sympatycznej publiczności jak w Szczecinie, kibice na trybunach w Szczecinie są naprawdę niesamowici i dają nam duże wsparcie.

Wielu uważa, że piątkowy mecz decydował o bezpośrednim awansie do dalszej części rozgrywek. Jakie szanse dajesz swojemu zespołowi na awans do kolejnego etapu mistrzostw? 

Powinniśmy myśleć o grze w siatkówkę i nie myślę teraz o grze przeciwko drużynom takim jak Francja. Dla mnie ważne jest to, żebyśmy teraz jako drużyna zagrali dobre spotkanie przeciwko Czechom i to teraz jest dla mnie najważniejszą rzeczą.

Jakie są wasze cele podczas tych mistrzostw?

Teraz jest to wygrana z Czechami a później zobaczymy.

Czego więc oczekujesz po meczu z czeską reprezentacją? 

Trudnego pojedynku, grają naprawdę dobrze, więc oczekujemy kolejnego trudnego spotkania i nie spodziewamy się łatwego meczu z Czechami.

Rozmawiała Adrianna Mozgawa