W amerykańskim Fort Lauderdale rozegrane zostaną pierwsze  w tym sezonie zawody siatkówki plażowej z cyklu World Touru. W turnieju głównym zagrają Piotr Kantor-Bartosz Łosiak, Grzegorz Fijałek-Michał Bryl oraz Mariusz Prudel-Kacper Kujawiak. W eliminacjach zobaczymy Jakub Szałankiewicza z Maciejem Rudolem. W eliminacjach do turnieju żeńskiego zobaczymy duet Agnieszka Pregowska- Aleksandra Wachowicz.

Tegoroczne przygotowania do sezonu reprezentanci rozpoaczęli w Olsztynie, a następnie przebywali na zgrupowaniach na Teneryfie i Fuerteventurze. Ostatni etap przygotowań to już słoneczna Floryda – Fort Lauderdale, gdzie rozegrany zostanie pierwszy, a zarazem najważniejszy rangą turniej z cyklu World Tour.

Pierwszy turniej i postawa naszych reprezentantów z całą pewnością wzbudzają wielkie emocje wśród kibiców tej odmiany siatkówki, ponieważ rok 2017 – to zdecydowanie rok zmian. Pożegnano się z dotychczasowymi trenerami zarówno prowadzącymi repreznetacje żeńską, jak i męską. Kobiety poprowadzi  Serb, Srdjan Veckov a z męskimi duetami pracować będzie Grzegorz Klimek.

O ile duet Kinga Kołosińska i Monika Brzostek po olimpijskim debiucie w Rio de Janeiro będą wspólnie przygotowawać się do igrzysk w Tokio 2020, to u panów nastąpiła rewolucyjna rotacja kadrowa. Jedynie olimpijscy debiutanci Piotra Kantor i Bartosz Łosiak zagrają ponownie razem, w innych zestawieniach zagrają: Mariusz Prudel, któego nowym partnerem będzie Kacper Kujawiak, Grzegorz Fijałek zagra z  Michałem Brylem. Z kolei Maciej Rudol będzie tworzyć duet z Jakubem Szałankiewiczem, a całkowicie z rozgrywkami na piasku pożegnał się Michał Kądzioła.

W tym roku – poza duetami Kantor/Łosiak i Kołosińska/Brzostek – ważne jest ogranie w nowych parach. Celem długofalowym – postawionym przez PZPS – jest udział na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio czterach par: dwóch żeńskich i dwóch męskich, a także próba dotarcia na podium. Jednak po zmianie zasad organizacji cyklu World Tour i podziale ich rangi (gwizdki od 1-5) nasze pary muszą mocniej kalkulować – wybrać turniej 4-,5-gwiazdkowy, czy „zbierać” punkty na zawodach o niższej randze.

Dla naszych par eksportowych w tym roku na pierwszym miejscu stoją Mistrzostwa Świata rozgrywane w Austrii, a także udział w turniejach z cyklu World Tour –  w tym organizowany w Olsztynie (19-23 lipca) oraz turniej finałowy ORLEN Mistrzostw Polski (18-21 sierpnia).