Wczoraj w godzinach popołudniowych doszlo do spotkania Adama Korola – Ministra Sportu i Turystyki z kadrą narodową mężczyzn, która w Spale przygotowuje się do Mistrzostw Europy.

Fot. Karolina Wajner/s-w-o.pl

W spotkaniu uczestniczyli także Andrzej Lemek – Wiceprezes, Sekretarz Generalny Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Włodzimierz Sadalski – Dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia PZPS, Leon Bartman – Dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS w Spale a Mistrzom Świata Seniorów 2014 towarzyszyli Mistrzowie Europy i Mistrzowie Świata Kadetów 2015.

Wizyta miała bardzo uroczysty charakter ponieważ pięciu Reprezentantów Polski otrzymało odznaczenia państwowe za Mistrzostwo Świata 2014, których z różnych względów nie mogli odebrać wcześniej.

Piotr Nowakowski oraz Marcin Możdżonek uhonorowani zostali Krzyżami Oficerskimi Orderu Odrodzenia Polski, a Rafał Buszek, Dawid Konarski i Michał Kubiak Złotymi Krzyżami Zasługi.

Minister Adam Korol  życzył kolejnych sukcesów sportowych i oficjalnych wyróżnień związanych z osiąganymi wynikami.

Michał Kubiak podziękował za odznaczenia przyznał, że dla sportowca to ważne docenienie wysiłku, który nieodłącznie towarzyszy sportowemu sukcesowi. Zapewnił też, że kadra dołoży wszelkich starań by tych sukcesów było jak najwięcej.