Decyzją Polskich władz, m.in. zbliżające się wydarzenia sportowe, w tym Turniej Finałowy Pucharu Polski Mężczyzn, zostaną rozegrane przy zamkniętych trybunach. Wszystko w związku z rozprzestrzeniającym się na świecie ale również w naszym kraju ryzykiem zarażenia koronawirusem. 

Dzisiejsza decyzja ma związek ze spotkaniem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego z władzami związków sportowych, w tym Polskiego Związku Piłki Siatkowej, na którym dyskutowano o przeciwdziałaniu kolejnym zarażeniom tym wirusem. Decyzja została dziś oficjalnie ogłoszona.

Obecnie mamy w Polsce kilkanaście potwierdzonych przypadków koronawirusa, a jak powiedział minister zdrowia – ich liczba w najbliższym czasie może ulec zwiększeniu. Stąd decyzja o odwołaniu wszystkich imprez masowych w Polsce. Zaplanowane mecze rozegrane zostaną więc przy pustych trybunach.

Obserwując wszystko wokół i czytając zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia, a także w dyskusjach z wieloma naszymi partnerami, premierami, prezydentami innych państw podejmujemy decyzje, które mają na celu zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Ograniczanie jego skutków społecznych, ograniczanie jego skutków przede wszystkim dla zdrowia publicznego – powiedział Premier po spotkaniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Jak zaznaczył szef rządu, w najbliższym czasie mogą być podejmowane kolejne kroki w tej sprawie w zależności od rozwoju sytuacji.

To nie pierwsza taka sytuacja w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Władze Włoch wprowadziły całkowity zakaz zgromadzeń. Zawieszona zostały przez to choćby rozgrywki ligowe.

źródło: Polsat Sport, fot. Katarzyna Kozłowska