Światową wystawę EXPO 2015 w Mediolanie odwiedzają setki tysięcy osób, na tych którzy przybędą na teren wystawy w niedzielę 13 września, czekać będą siatkarskie niespodzianki, w tym możliwość zobaczenia na własne oczy Pucharu Świata, który zdobyła reprezentacja Polski w siatkówce wygrywając Mistrzostwa Świata w 2014 roku.

Wystawa Expo to wydarzenie na  skalę światową. Prezentowane są na niej poszczególne kraje i ich osiągnięcia. W tym roku hasłem przewodnim wystawy odbywającej się raz na kilka lat jest „wyżywienie planety, energia dla życia”. W niedzielę 13 września zaplanowano na EXPO Dzień Polski i tego właśnie dnia wystawę odwiedzą zwycięzcy największego turnieju mini siatkówki Kinder + Sport Cup.

W tegorocznej edycji turnieju organizowanego przez Polski Związek Piłki Siatkowej przy współpracy z Ferrero udział wzięło ponad 40 000 młodych siatkarzy i siatkarek. Do wielkiego finału, który odbywał się w Krakowie awansowało blisko 1500 z nich, którzy przez trzy dni rywalizowali o miejsca oraz wspaniałe nagrody. Nagrodą główną w tym roku był wyjazd na wystawę EXPO w Mediolanie. To jedna z wielu atrakcji, które czekają na najlepszych młodych sportowców €“ na miejscu spotkają ambasadora programu Kinder + Sport €“ 450 krotnego reprezentanta Polski €“ Piotra Gruszkę, rozegrają pokazowe mecze siatkówki z młodymi siatkarzami z Włoch na terenie pawilonu Kinder + Sport, oraz będą gośćmi pawilonu Polski.

Razem z najlepszymi siatkarzami do Mediolanu przybędzie Puchar za zwycięstwo reprezentacji Polski w Mistrzostwach Świata siatkarzy, które w ubiegłym roku odbywały się w Polsce. Puchar będzie prezentowany przez cały dzień i każdy będzie mógł na własne oczy zobaczyć jak wygląda najważniejsze trofeum w siatkówce męskiej.

To pierwszy raz kiedy najlepsi młodzi siatkarze i siatkarki będą mogli odwiedzić wystawę EXPO, w ubiegłych edycjach nagrodami były wyjazdy na mecze reprezentacji Polski, odwiedziny w najlepszych klubach siatkarskich i spotkania ze słynnymi siatkarzami.

Turniej z roku na rok osiąga większą skale i dochował się już pierwszych reprezentantów kraju, m.in. zwycięzca dwóch edycji Pucharu Kinder + Sport Kamil Droszyński zdobył w tym roku Mistrzostwo Świata Kadetów i tytuł najlepszego rozgrywającego turnieju, który odbył się niedawno w Argentynie.

Atrakcji podczas wyjazdu najlepszych młodych adeptów siatkówki nie zabraknie – oprócz wystawy światowej EXPO przewidziano również wizytę w siedzibie głównej firmy Ferrero oraz zwiedzanie Muzeum Egipskiego w Turynie.