Po drugiej kolejce we włoskiej Serie A na czele tabeli znajduje się Sir Safety Conad Perugia, która pewnie pokonała zespół z Werony. Druga runda spotkań nie została jednak dokończona – na inny termin został przełożony mecz, który miał odbyć się w Eurosuole Forum, czyli starcie mistrzów Italii z Bunge Ravenną.

Drugie pewne zwycięstwo w tym sezonie odnieśli zdobywcy Superpucharu Italii. Podopieczni Lorenzo Bernardiego nie mieli większych problemów, żeby pokonać gospodarzy, czyli zespół z Werony. Goście już na początku każdego z setów budowali sobie przewagę, a przeciwnicy nie potrafili odrobić strat. Tylko w drugiej partii siatkarze Nikoli Grbicia zagrali nieco lepiej i nawet objęli prowadzenie w secie (16:15), ale przyjezdni bardzo szybko znaleźli sposób na odrobienie strat i wygranie tej odsłony. Najlepszym zawodnikiem meczu i jednocześnie najlepiej punktującym graczem był atakujący zwycięzców – Aleksandar Atanasijevic, który zapisał na swoim koncie 17 „oczek” przy 67% skuteczności ataku. Dla gospodarzy najwięcej punktów zdobył Alen Pajenk – 12.

Kolejny pięciosetowy pojedynek rozegrała Wixo LPR Piacenza i odniosła drugie zwycięstwo. Tym razem ich przeciwnikiem była Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia – zespół Damiana Domagały, polskiego mistrza świata juniorów. Drużyna z Piacenzy miała szansę, żeby zakończyć mecz w czterech setach, ale im się to nie udało (czwartą odsłonę przegrali na przewagi). Polski zawodnik zanotował debiut we wczorajszym meczu – wszedł na krótką zmianę w drugiej partii i zdobył dwa punkty (atak – 1, as serwisowy – 1). Najlepszym zawodnikiem meczu był Simone Parodi. Włoch atakował z 61% skutecznością i zapisał na swoim koncie 18 „oczek”. Najwięcej punktów zdobył inny zawodnik gospodarzy – Trevor Clevenot, który punktował 24 razy. Z kolei wśród przyjezdnych najwięcej punktów zdobył Oleg Antonov – 17.

Trzy punkty na swoim koncie zapisali wicemistrzowie Włoch. Zespół z Trydentu podrażniony porażką w pierwszej kolejce pokonał w czterech setach Kioene Padovę. Diatec Trentino  prowadził już 2:0, ale bardzo źle rozpoczęli trzeciego seta. Gospodarze zapewnili sobie wówczas kilka punktów przewagi, którą utrzymali do końca odsłony. Końcówka czwartej partii była również wyrównana, ale to wicemistrzowie Italii sięgnęli po zwycięstwo w tym secie i całym meczu. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył MVP spotkania, Filippo Lanza – 20, z kolei dla gospodarzy Gabriele Nelli – 24.

Kolejne zwycięstwo odniosła także Azimut Modena, która na wyjeździe zmierzyła się z drużyną z Sory. Obie drużyny popełniły dużo błędów własnych, ale lepsi okazali się przyjezdni, którzy zakończyli mecz w trzech setach. Dobrze w meczu zaprezentował się Tine Urnaut, który zdobył dla swojej drużyny 14 punktów i atakował z 61% skutecznością, a najlepszym zawodnikiem spotkania uznano rozgrywającego Modeny – Bruno Rezende.

Revivre Milano to czwarty zespół, który odniósł drugie zwycięstwo w tym sezonie. Tym razem pokonali Gi Group Monzę 3:1. Najlepszym zawodnikiem zwycięzców był niewątpliwie Nimir Abdel-Aziz, który zdobył 28 punktów, przy czym aż 6 punktów bezpośrednio z zagrywki. Wśród zawodników Monzy najwięcej punktów zapisał na swoim koncie Simon Hirsch – 15.

BCC Castellana Grotte zmierzyła się we własnej hali z drużyną z Latiny. Trzeba przyznać, że to przyjezdni byli raczej typowani na faworytów tego spotkania. Drużyna Miłosza Hebdy jednak zaprezentowała się lepiej i wygrała za trzy punkty. Georgios Tzioumakas (20 punktów) i Bruno Canuto (17 punktów) – tych dwóch graczy można uznać za liderów zespołu gospodarzy. Polaka nie było w wyjściowym składzie. Wszedł tylko na krótką zmianę w drugim secie i atakował skutecznie dwa razy. Wśród gości najwięcej punktów zdobyli kolejno Cristian Savani – 18 i Jordan Corteggiani – 17.

Do tragicznego zdarzenia doszło w Eurosuole Forum, gdzie miał odbyć się mecz Cucine Lube Civitanova – Bunge Ravenna. Jeden z kibiców obecnych na trybunach zasłabł i potrzebował natychmiastowej pomocy medycznej. Służby zareagowały szybko, ale niestety kibic zmarł. Organizatorzy podjęli niezwłocznie decyzję o przełożeniu meczu na inny termin, który nie jest jeszcze znany.

Wyniki spotkań 2. kolejki Serie A:

Cucine Lube Civitanova – Bunge Ravenna – mecz przełożony

Calzedonia Verona – Sir Safety Conad Perugia 0:3 (16:25, 21:25, 19:25)
MVP: Aleksandar Atanasijevic

Wixo LPR Piacenza – Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia 3:2 (23:25, 25:20, 25:23, 24:26, 15:10)
MVP: Simone Parodi

Kioene Padova – Diatec Trentino 1:3 (21:25, 19:25, 25:17, 23:25)
MVP: Filippo Lanza

Biosi Indexa Sora – Azimut Modena 0:3 (22:25, 23:25, 22:25)
MVP:  Bruno Rezende

Revivre Milano – Gi Group Monza 3:1 (25:20, 25:23, 20:25, 25:21)
MVP: Nimir Abdel-Aziz

BCC Castellana Grotte – Taiwan Excellence Latina 3:1 (25:22, 20:25, 25:17, 25:22)
MVP: Bruno Canuto

Tabela po 2. kolejce (kolejno: punkty, wygrane i przegrane mecze):