Za nami czwarty mecz o mistrzostwo Włoch. Sir Safety Conad Perugia nie potrafiła postawić kropki nad i – aktualni mistrzowie kraju wykorzystali atut własnej hali i pokonali ich w czterech setach. Decydujące starcie odbędzie się w przyszłą niedzielę w Perugii.

Cucine Lube Civitanova drugi raz podejmowała zespół z Perugii w ramach finałowej rywalizacji i po raz drugi wygrali mecz w czterech setach. Siatkarze Cucine Lube już od premierowej partii kontrolowali wydarzenia na boisku. Problemy mieli jedynie w drugiej odsłonie, kiedy mimo wysokiego prowadzenia (16:12) rywalom udało się wyrównać i wygrać po grze na przewagi. W pozostałych setach Sir Safety Conad Perugia nie potrafiła nawiązać wyrównanej walki. Bardzo dobre zawody rozegrał Osmany Juantorena (MVP spotkania). Przyjmujący zdobył w całym meczu 25 punktów. Warto zauważyć, że nie popełnił żadnego błędu własnego w ofensywie (66% skuteczności). Z dobrej strony pokazał się także Dragan Stankovic, który punktował 12 razy – po 4 punkty zdobył zagrywką, atakiem i blokiem. Wśród przyjezdnych najlepiej zagrał Aleksandar Atanasijevic, który zakończył mecz z dorobkiem 20 „oczek”. Miejscowa Cucine Lube Civitanova była lepsza w każdym elemencie, ale różnica bardzo widoczna była w punktowych blokach. Podopieczni Lorenzo Bernardiego zapisali ich na swoim koncie zaledwie 3, a gospodarze 11. Po tym meczu w finałowej rywalizacji mamy remis (2:2), a decydujący mecz zostanie rozegrany w przyszłą niedzielę o 18:00. Piąte spotkanie odbędzie się w PalaEvangelisti, gdzie już dwa razy w finałowych play-offach triumfowała Sir Safety Conad Perugia. Czy i tak będzie tym razem?

Cucine Lube Civitanova – Sir Safety Conad Perugia 3:1 (25:19, 24:26, 25:19, 25:20)

Cucine Lube Civitanova: Tsvetan Sokolov (19), Osmany Juantorena (25), Dragan Stankovic (12), Jiri Kovar (5), Micah Christenson (5), Enrico Cester (8), Jenia Grebennikov (L) oraz Davide Candellaro, Taylor Sander (1) i Andrea Marchisio

Sir Safety Conad Perugia: Aaron Russell (9), Ivan Zaystev (9), Aleksandar Atanasijevic (20), Luciano de Cecco (1), Simone Anzani (7), Marko Podrascanin (6), Massimo Colaci (L) oraz Andrea Cesarini, James Shaw, Dore Della Lunge i Alexander Berger (4)

MVP: Osmany Juantorena (Cucine Lube Civitanova)

Stan rywalizacji: 2:2