W trzecim meczu finałowym ligi włoskiej zwyciężyła Sir Safety Conad Perugia. Podopieczni trenera Lorenzo Bernardiego są o krok od zdobycia mistrzostwa Włoch i trzeciego krajowego trofeum w tym sezonie.

Drugi mecz finałowy w PalaEvangelisti zakończył się identycznym wynikiem jak ten pierwszy, czyli miejscowa Sir Safety Conad Perugia cieszyła się ze zwycięstwa w czterech setach. Podopieczni Lorenzo Bernardiego dobrze rozpoczęli mecz – już w połowie pierwszego seta odskoczyli przyjezdnym na cztery „oczka”, a aktualni mistrzowie Włoch nie potrafili znaleźć sposobu na nawiązanie wyrównanej gry. Druga odsłona była bardziej wyrównana, ale wtedy w końcówce ponownie lepsi okazali się miejscowi i wyszli na prowadzenie w meczu 2:0. Giampaolo Medei wtedy dokonał zmian w składzie – boisko opuścił Jiri Kovar i Dragan Stankowic, a w ich miejsce pojawili się odpowiednio Taylor Sander i Davide Candellaro. Zmiany pomogły i trzeciego seta po dosyć wyrównanej walce zapisali na swoim koncie siatkarze Cucine Lube. Czwarty i jednocześnie ostatni set trwał najdłużej – 45 minut. Szalę zwycięstwa w tej ostatniej odsłonie przechylili na swoją stronę gospodarze. Dużym atutem Block Devils w tym meczu była zagrywka. Miejscowi punktowali tym elementem 10 razy (Cucine Lube – 5), a największą ilością asów serwisowych popisał się Aleksandar Atanasijevic. Serb punktował 5 razy zza linii 9. metra i oprócz tego 19 „oczek” zdobył grą w ofensywie (48%). Z dobrej strony pokazał się także Alexander Berger, który po drugim secie zastąpił na boisku Aarona Russella – austriacki przyjmujący uzyskał 70% skuteczności w ataku. Po drugiej stronie siatki najwięcej punktów zdobył Tsvetan Sokolov (18). Najbardziej skuteczny był jednak Taylor Sander, który na przestrzeni dwóch setów atakował 13 razy i 8 prób zakończyło się zdobyciem punktu (62%). Kolejne finałowe starcie odbędzie się 1. maja o 18:00 w hali aktualnych mistrzów Italii. Czy Cucine Lube Civitanova przed własną publicznością pokona zespół z Perugii i przedłuży rywalizację o mistrzostwo? Czy może Sir Safety Conad Perugia już w środę triumfuje trzeci raz i dopisze do swojego dorobku trzecie trofeum w tym sezonie? O tym przekonamy się już niebawem.

Sir Safety Conad Perugia – Cucine Lube Civitanova 3:1 (25:21, 25:21, 21:25, 25:23)

Sir Safety Conad Perugia: Aaron Russell (2), Ivan Zaytsev (10), Aleksandar Atanasijevic (24), Luciano De Cecco, Simone Anzani (11), Marko Podrascanin (8), Massimo Colaci (L) oraz James Shaw, Alexander Berger (8) i Andrea Cesarini (L)

Cucine Lube Civitanova: Tsvetan Sokolov (18), Osmany Juantorena (15), Dragan Stankovic (4), Jiri Kovar (3), Micah Christenson (1), Enrico Cester (4), Jenia Grebennikov (L) oraz Davide Candellaro (1), Taylor Sander (10) i Tsimafei Zhukouski

MVP: Aleksandar Atanasijevic