W Serie A nadchodzi czas rozstrzygnięć. Już w sobotę rusza faza play-off i rozegrane zostaną pierwsze ćwierćfinały. Zespołem, który po fazie zasadniczej uplasował się na pierwszym miejscu w tabeli jest Cucine Lube Civitanova, a aktualny Mistrz Włoch zakończył zmagania w tej rundzie na czwartej pozycji.

Osiem najlepszych zespołów po rundzie zasadniczej zostało rozstawionych do par ćwierćfinałowych. Zmierzą się w meczach, które zostaną rozegrane kolejno 4-5 marca, 8-9 marca i ewentualny trzeci mecz 12 marca. Gospodarzem pierwszych meczów ćwierćfinałowych jest oczywiście ta drużyna z pary, która zajęła wyższe miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej.

Klasyfikacja zespołów Serie A po rundzie zasadniczej (w nawiasie liczba punktów):

 1. Cucine Lube Civitanova (68),
 2. Diatec Trentino (62),
 3. Sir Safety Conad Perugia (62),
 4. Azimut Modena (53),
 5. Calzedonia Verona (50),
 6. LPR Piacenza (40),
 7. Gi Group Monza (34),
 8. Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia (32),
 9. Bunge Ravenna (32),
 10. Exprivia Molfetta (27),
 11. Top Volley Latina (26),
 12. Kioene Padova (22),
 13. Biosì Indexa Sora (20),
 14. Revivre Milano (18).

Pary ćwierćfinałowe:

 • Cucine Lube Civitanova – Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia
 • Diatec Trentino – Gi Group Monza
 • Sir Safety Conad Perugia – LPR Piacenza
 • Azimut Modena – Calzedonia Verona

W półfinałach drużyny powalczą już do trzech zwycięstw. Zostały one wstępnie rozplanowane na: 19 i 26 marca, 9 kwietnia oraz dodatkowe mecze, jeśli będą wymagane to 19 i 22 kwietnia. Finały (również do trzech zwycięstw) zaplanowano na 25 kwietnia, 4 i 7 maja oraz dodatkowo 10 i 13 maja.

Równolegle będą rozgrywane mecze play-off dla drużyn, które uplasowały się poniżej ósmego miejsca.           Drużyny z miejsc 11 – 14 rozegrają ze sobą mecze do dwóch zwycięstw. Rozstawiono następujące pary: Top Volley Latina – Revivre Milano oraz Kioene Padova – Biosì Indexa Sora. Ci, którzy wygrają te pojedynki zmierzą się odpowiednio z zespołami, które zajęły miejsca 9-10 oraz tymi, którzy odpadną po meczach ćwierćfinałowych. Cztery najlepsze zespoły zmierzą się w półfinałach (1 mecz), a ich zwycięzcy w finale (również 1 mecz). Zwycięzca tej rywalizacji uplasuje się na piątym miejscu i uzyska prawo do udziału w europejskich pucharach w sezonie 2017/2018.

źródło: legavolley.it