Azimut Modena rozstaje się z Radostinem Stojczewem. Włoski klub o zakończeniu współpracy z 48-letnim szkoleniowcem poinformował na swojej stronie internetowej. Następca Bułgara nie jest jeszcze znany.

Radostin Stojczew zespół z Modeny objął w maju ubiegłego roku. Miał przywrócić klubowi dawny blask i poprowadzić do sukcesów. Sezon 2017/2018 nie był jednak najlepszy w wykonaniu żółto-niebieskich, którzy z marzeniami zarówno o zdobyciu mistrzostwa, jak i Pucharu Włoch musieli pożegnać się po przegranych półfinałach.

Duży wpływ na takie rezultaty miała zapewne napięta atmosfera w drużynie, o której mówiło się od jakiegoś czasu. Niektórzy siatkarze Azimutu postanowili ostatecznie wziąć sprawy w swoje ręce i publicznie wyrazili niezadowolenie z pracy ze szkoleniowcem. Niedługo po tym zajściu zarząd klubu poinformował na swojej stronie internetowej, że Bułgar nie poprowadzi już zespołu z Modeny.

Wcześniej Stojczew był trenerem Diatec Trentino, które pod jego wodzą dominowało na krajowym i światowym podwórku, Dynama Moskwa i Halkbanku Ankara, z którymi  również odnosił spore sukcesy. Trenerską karierę rozpoczynał zaś w Slavii Sofia. W latach 2010-2012 prowadził reprezentację Bułgarii.

Nie wiadomo jeszcze, kto zastąpi w Modenie 48-latka.

źródło, fot: modenavolley.it