Cucine Lube Civitanova pokonała po tie-breaku zespół z Perugii w drugim meczu finałowym i w ten sposób wyrównała stan rywalizacji. MVP tego spotkania nominowany został Dragan Stankovic.

Mistrzowie Włoch w pierwszym meczu w PalaEvangelisti musieli uznać wyższość gospodarzy po czterosetowym pojedynku, ale jednak przed własną publicznością zaprezentowali się inaczej. Pierwsze dwie odsłony należały do przyjezdnych, ale role odwróciły się w trzeciej partii. Wówczas siatkarze Cucine Lube już na początku seta odskoczyli na kilka „oczek” (8:5) i z czasem tylko powiększali przewagę. Podopieczni Lorenzo Bernardiego nie potrafili nawiązać wyrównanej walki z przeciwnikami i zdobyli zaledwie 17 punktów. Block Devils podrażnieni porażką w czwartej odsłonie początkowo zagrali dużo lepiej i wypracowali sobie nawet 6 „oczek” przewagi (10:16) i wydawało się, że są na bardzo dobrej drodze, żeby znowu pokonać mistrzów kraju w czterech setach, ale tak jednak się nie stało. Dzięki serii skutecznych zagrań siatkarze Cucine Lube doprowadzili do wyrównania, później przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę i doprowadzili do tie-breaka. Początkowo piąty set był wyrównany, ale już po chwili gospodarze zwiększyli dystans punktowy do rywali (10:7). Przyjezdni nie zdążyli odrobić punktów i Cucine Lube Civitanova wyrównała stan finałowej rywalizacji. Liderami drużyn i jednocześnie najlepiej punktującymi zawodnikami byli atakujący – Tsvetan Sokolov (24) i Aleksandar Atanasijevic (25). Warto zauważyć, że Serb punktował aż 7 razy bezpośrednio z pola serwisowego. Dla porównania – cały zespół gospodarzy zapisał na swoim koncie 5 „oczek” zdobytych zza linii 9.metra. MVP pojedynku, Dragan Stankovic zakończył mecz z dorobkiem 8 punktów. Środkowy uzyskał 100% skuteczności w ofensywie (4/4) i miał na swoim koncie 4 punktowe bloki. Trzeci pojedynek finałowy zostanie rozegrany w sobotę 28 kwietnia o 20:30 – walka przenosi się ponownie do Perugii.

Cucine Lube Civitanova – Sir Safety Conad Perugia 3:2 (22:25, 24:26, 25:17, 25:23, 15:11)

Cucine Lube Civitanova: Tsvetan Sokolov (24), Davide Candellaro (1), Taylor Sander (5), Osmany Juantorena (16), Micah Christenson (4), Enrico Cester (13), Jenia Grebennikov (L) oraz Dragan Stankovic (8) i Jiri Kovar (4)

Sir Safety Conad Perugia: Aaron Russell (13), Ivan Zaytsev (8), Aleksandar Atanasijevic (25), Luciano De Cecco (3), Simone Anzani (11), Marko Podrascanin (11), Massimo Colaci (L) oraz Fabio Ricci, James Shaw (1) i Alexander Berger

MVP: Dragan Stankovic (Cucine Lube Civitanova)

Stan rywalizacji (do 3. zwycięstw): 1:1