W środę i czwartek odbyły się pierwsze mecze półfinałowe Serie A. Bliżej wielkiego finału są po nich obrońca tytułu – Cucine Lube Civitanova oraz Sir Safety Conad Perugia.

W środowy wieczór w Eursuole Forum Cucine Lube Civitanova podejmowało Azimut Modena. Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już na starcie odskoczyli na kilka „oczek”. Pod koniec seta modeńczycy zmniejszyli stratę, ale nie udało im się jej zniwelować do końca i przegrali 25:22. Podopieczni Radostina Stojczewa zrewanżowali się jednak w drugiej partii, kiedy to oni cały czas dyktowali warunki. Biancorossi popełniali wiele błędów i nie byli w stanie dogonić przyjezdnych, którzy wygrali do 21. W trzecim starciu na parkiecie grała właściwie tylko jedna drużyna i było to Lube, które zdecydowanie przewyższało rywali. Modeńczycy nie mieli w tej odsłonie nic do powiedzenia i zostali rozbici 25:16. W kolejnym secie losy znów odwróciły się niczym w kalejdoskopie, bo to Azimut rozpoczął od kilkupunktowego prowadzenia. Gospodarze znów dostarczali im dużo „oczek” po błędach własnych. Goście wygrali do 21 i doprowadzili tym samym do tie-breaka. Jego początek należał do Modeny, ale losy decydującej partii odwróciły się po 10 punkcie. Wtedy szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili mistrzowie Włoch i po bloku Enrico Cestera triumfowali 15:13. Nagrodą MVP wyróżniony został Taylor Sander. Amerykanin uzbierał 15 „oczek”, atakując z 55% skutecznością. Po stronie przyjezdnych najefektywniejszy był Giulio Sabbi z 16 punktami n akoncie.

Mecz Perugia – Trentino to starcie ekip, którym w ćwierćfinale przydarzyła się porażka, ale mimo wszystko udało im się awansować do strefy medalowej. Premierowa odsłona pojedynku w PalaEvangelisti była bardzo ciekawa. Obie ekipy zmieniały się na prowadzeniu i do końca nie wiadomo było, kto zwycięży. Po przekroczeniu granicy 20 punktów lepsi okazali się jednak Block Devils, którzy ostatecznie wygrali 25:23. Taki obrót spraw wyraźnie podrażnił wicemistrzów Włoch, którzy w drugim starciu ruszyli do ataku. Już na początku wywalczyli sobie kilkupunktową przewagę i z biegiem czasu tylko ją powiększali. Podopieczni Lorenzo Bernardiego nie mieli zbyt wielu argumentów, by nawiązać równą walkę i zdecydowanie ulegli 25:18. Trzecia odsłona to przewaga zdobywców Pucharu Włoch. Aleksandar Atanasijevic i spółka spokojnie kontrolowali obraz gry aż do końcówki seta. Wtedy obudzili się siatkarze z Trydentu i z sześciopunktowej zaliczki nie zostało praktycznie nic. Ostatecznie starcie to padło łupem gospodarzy (25:23). Dużo bardziej wyrównana była czwarta odsłona, w której żadna ze stron nie mogła wyraźnie odskoczyć. Po półgodzinnej batalii zwycięsko wyszła z niej Perugia, wygrywając do 22. Najwięcej punktów w zwycięskiej ekipie uzbierał Alexander Berger (14), który został wybrany MVP. W zespole z Trydentu o dwa „oczka” więcej zdobył Uros Kovacevic.

Cucine Lube Civitanova – Azimut Modena 3:2 (25:22, 21:25, 25:16, 21:25, 15:13)
MVP: Taylor Sander
Stan rywalizacji: 1:0 dla Lube

Sir Safety Conad Perugia – Diatec Trentino 3:1 (25:23, 18:25, 25:23, 25:22)
MVP: Alexander Berger
Stan rywalizacji: 1:0 dla Perugii

Drugie mecze w obu parach zostaną rozegrane w niedzielę o godz. 18.

fot: legavolley

ViralStat – Track, Analyze and Compare any video on ViralStat.com ViralStat - Track, Analyze and Compare any video ViralStat.com