We wczorajszym meczu XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera reprezentacja Rosji odniosła zwycięstwo nad ekipą z Kanady. Poniżej znajduje się zapis z konferencji prasowej.

Tyler Sanders, kapitan reprezentacji Kanady:

Nasz poziom nie był dziś tak wysoki, jak jeszcze kilka tygodni temu. Mieliśmy swoje okazje w tym meczu, ale jesteśmy młodym zespołem. Staramy się  jednak wyciągać wnioski, dlatego mam nadzieję, że takie doświadczenie zaprocentuje w przyszłości.

Stephane Antiga, trener reprezentacji Kanady:

Graham Vigrass miał problemy z palcami – mam nadzieję, że to nic poważnego. Poziom Memoriału Wagnera jest bardzo wysoki i liczymy, że te mecze dadzą nam dużo materiału do analiz. Cieszymy się, że możemy tutaj grać.

Sergey Grankin, kapitan reprezentacji Rosji):

Mecz mógł być na pewno interesujący dla kibiców, mimo wielu błędów z obu stron. To jest jednak towarzyski turniej i nie jest on dla nas najważniejszy. Przed nami najważniejszy cel, jakim są Mistrzostwa Europy, do których się przygotowujemy.

Sergey Shliapnikov, trener reprezentacji Rosji:

Przede wszystkim chciałbym podziękować organizatorom za zaproszenie na ten wspaniały turniej towarzyski. Cieszymy się, że odbywa się on właśnie w Krakowie tuż przed samymi Mistrzostwami Europy, ponieważ właśnie tutaj będziemy grać, podczas EURO. W meczu z Kanadą zaprocentował brak doświadczenia meczowego. Sprawdzałem wielu zawodników, a takim składem graliśmy pierwszy raz. Czekają nas jeszcze dwa spotkania, podczas których będę chciał sprawdzić kolejnych siatkarzy.

inf.własna