W najbliższy piątek we Włoszech i Bułgarii rozpocznie się turniej mistrzostw Europy. Reprezentacja Serbii jest już w końcowej fazie przygotowań do tych rozgrywek. Srećko Lisinac wraz z kolegami w miniony weekend rozegrali dwa towarzyskie spotkania przeciwko Bułgarii.

Podopieczni Nikoli Grbicia swoje grupowe mecze zagrają we włoskim Busto Arsizio. Jednak tydzień przed turniejem udali się do Sofii na ostatni sprawdzian formy przed mistrzostwami. Piątkowe spotkanie zakończyło się zwycięstwem Serbów 3:1, w sobotę musieli oni uznać wyższość rywali.

W pierwszym meczu reprezentacja Serbii potrzebowała 4 setów, żeby pokonać Bułgarów. Spotkanie w wyjściowym składzie rozpoczął Srećko Lisinac. Środkowy PGE Skry zdobył łącznie 10 punktów, z tego 7 atakiem, 1 bokiem i 2 zagrywką.

W sobotnim spotkaniu lepsza okazała się reprezentacja Bułgarii, która triumfowała 3:0. Srećko Lisinac, który ponownie rozegrał całe spotkanie, zdobył 8 punktów: 6 razy skutecznie atakował i 2 razy zatrzymał przeciwników blokiem. Nasz reprezentant popisał się 86-procentową skutecznością w ataku.

Przypomnijmy, że reprezentacja Serbii zagra na mistrzostwach Europy w grupie D ze Słowacją, Finlandią i Rosją. Pierwsze spotkanie podopieczni Nikoli Grbicia rozegrają w piątek przeciwko Słowakom.