Zgodnie z decyzją Rady Nadzorczej z dnia 13 października na stanowisko prezesa zarządu powołano Sebastiana Świderskiego. Zastąpi on Mirosława Ptasińskiego, który zrezygnował ze stanowiska

 

Swoją dymisję były już prezes skomentował następująco:

Miałem przyjemność pełnić funkcję prezesa ZAKSY przez ostatnich 12 miesięcy. Postawiłem przed sobą kilka ważnych celów: zabezpieczenie strony finansowej spółki, stworzenie organizacji  działającej w oparciu o najwyższe standardy, utrzymanie wartościowych relacji ze sponsorami oraz pozyskanie kolejnych partnerów. Składając rezygnację potwierdzam wykonanie założeń i realizację planu. Przyjęcie przeze mnie funkcji prezesa było działaniem tymczasowym, a dzisiaj, tuż po podpisaniu umowy z Grupą Azoty ZAK, wiedząc, że ZAKSA  jest zabezpieczona finansowo na kolejne 3 lata, mogę oddać stery marce kędzierzyńskiej siatkówki Sebastianowi Świderskiemu. Nie oznacza to jednak zakończenia mojej współpracy z ZAKSĄ, nadal będę wspierał spółkę w bieżących działaniach.

Świderski pełnił dotychczas funkcję dyrektora sportowego, a od 1 kwietnia – zarządzającego. Jak stwierdziła Przewodnicząca Rady Nadzorczej ZAKSY Jadwiga Cichoń:

Dla Sebastiana Świderskiego był to czas pogłębiania doświadczeń zawodowych i efektywnej realizacji powierzonych mu zadań. Najpierw zbudowania z trenerem Ferdinando de Giorgi drużyny i zakontraktowania zawodników, potem w miarę poszerzonych kompetencji, budowania partnerstwa sponsorskiego i  zaplecza marketingowego Klubu. Dziś, z pełną świadomością, w imieniu Rady Nadzorczej, powierzam Sebastianowi Swiderskiemu rolę prezesa ZAKSY

Sebastian Świderski przejmując stery powiedział:

Dziękuję za ten kredyt zaufania. To dla mnie ogromne wyzwanie, ale i zaszczyt. Właśnie z tym Klubem wiąże mnie piękna zwycięska historia, tym bardziej dołożę wszelkich starań, aby Klub działał efektywnie, a właściciel, sponsorzy, zawodnicy i kibice byli zadowoleni. Przed nami sezon pełen nadziei i ambicji. Liczę że trener poprowadzi drużynę na podium, a my wspólnie będziemy świętować ten bieg po zwycięstwo.