Damian Schulz, najlepszy atakujący i drugi najlepiej punktujący gracz PlusLigi, zostaje w Gdańsku na kolejny sezon. Nowy kontrakt zawodnika został podpisany na rok z opcją przedłużenia o kolejny. Jednocześnie klub znad morza poinformował, że Dmytro Pashytskyy, który występował w LOTOSIE Treflu na zasadzie rocznego wypożyczenia z Asseco Resovii Rzeszów w kolejnym sezonie nie będzie już reprezentował żółto-czarnych barw.

W sezonie 2016/2017 Damian Schulz został pierwszym atakującym LOTOSU Trefla i w pełni sprostał temu niełatwemu wyzwaniu. Wystąpił we wszystkich 32 meczach gdańskiej drużyny, każdy z nich rozpoczynając w wyjściowej szóstce. Zdobył 573 punkty, najwięcej spośród wszystkich ligowców na swojej pozycji, w liczbie zdobytych oczek ustępując tylko Salvadorowi Hidalgo Olivie. Aż 15 razy kończył mecz z dorobkiem przynajmniej 21 punktów, otrzymał też pięć statuetek MVP.

Przez dwa pierwsze lata pod okiem trenera Andrei Anastasiego podnosiłem swoje umiejętności, a stały progres, który czyniłem, pozwolił mi w ostatnich rozgrywkach spełnić pokładane we mnie nadzieje. Cieszę się, że w tym sezonie udźwignąłem odpowiedzialność, która na mnie spoczywała i jestem szczęśliwy, że w kolejnych rozgrywkach wciąż będę mógł punktować dla LOTOSU Trefla. W Gdańsku czuję się jak w domu i wierzę, że w kolejnych sezonach będę mógł sprawić jeszcze wiele radości naszym kibicom, a przy tym wciąż będę rozwijał się jako siatkarz – deklaruje Schulz.

Kontrakt z 27-letnim atakującym został przedłużony na najbliższy sezon, z opcją prolongaty o kolejny rok. To właśnie w barwach LOTOSU Trefla już na początku nowego sezonu Schulz zdoła najprawdopodobniej przekroczyć granicę 1000 punktów w PlusLidze. Do tej pory zgromadził ich 913.

Jednocześnie LOTOS Trefl Gdańsk poinformował wczoraj, że z klubem pożegna się ukraiński środkowy – Dmytro Pashytskyy. Trafił on do Gdańska przed sezonem 2016/2017 na zasadzie wypożyczenia z Asseco Resovii Rzeszów, z którą w 2015 r. podpisał dwuletni kontrakt. W zakończonych rozgrywkach był podstawowym graczem LOTOSU Trefla, występując w 31 z 32 ligowych spotkań. Zdobył w nich 301 punktów, notując m.in. 27 asów serwisowych i 65 punktowych bloków, co pozwoliło mu znaleźć się w najlepszej dziesiątce blokujących PlusLigi. Ukraiński siatkarz wspólnie z władzami gdańskiego klubu postanowili jednak, że wygasająca umowa nie zostanie przedłużona.

źródło: inf. prasowa