W pierwszym spotkaniu Belgia pokonała Portugalię 3:1. Zapraszamy do zapoznania się z pomeczowymi wypowiedziami trenerów i zawodników obydwu drużyn.

Dominique Baeyens, trener reprezentacji Belgii:

Jestem bardzo zadowolony ze zwycięstwa, chociaż to nie był dobry mecz. Obydwie drużyny popełniły dużo błędów. W czwartym secie, kiedy prowadziliśmy kilkoma punktami przeciwnicy zaczęli zmniejszać różnicę. Nie możemy na to pozwalać.

Sam Deroo, kapitan reprezentacji Belgii:

Pierwszy set był bardzo słaby w naszym wykonaniu. Jednak, udało się nam odbudować i zwyciężyć w następnym. Myślę, że kluczowy moment meczu nastąpił w trzecim secie, kiedy przegrywaliśmy dziewięcioma punktami, ale udało nam się odwrócić sytuację na nasza korzyść. Dzięki temu w czwartym secie graliśmy w większą pewnością. Jutro będzie ciężko, ponieważ Portugalia zawsze walczy do końca.

Hugo Silva, trener reprezentacji Portugalii:

Mecz rozpoczęliśmy dobrze. Pewnie i z zamiarem zainkasowania trzech punktów. Później decydowały drobne błędy np. w przyjęciu, które powodowały, że przegrywaliśmy trzema czy czterema punktami. To nie powinno się zdarzać. Musimy popracować nad spójnością naszej gry i unikać sytuacji, w których tracimy kilka punktów z rzędu albo trzykrotnie psujemy zagrywkę. Musimy wziąć głęboki oddech i pomyśleć trochę o tym meczu.

Alexandre Ferreira, zawodnik reprezentacji Portugalii:

Zwycięstwo w pierwszym secie zmotywowało nas. Niestety, w drugiej partii nieudane zagrywki pozbawiały nas szans na zdobywanie punktów. Belgia zaczęła powiększać swoją przewagę, a my swoimi błędami dodatkowo dostarczaliśmy rywalom punktów.