Dziś rozpoczną się XXIX mistrzostwa Europy mężczyzn. Tym razem gospodarzem będą Bułgaria (Sofia, Warna) i Włochy (Turyn, Busto Arsizio). Mistrzostwa potrwają do 18 października.

 

 

Tytułu Mistrzów Europy bronić będą Rosjanie. W poprzednich mistrzostwach drugą lokatę zajęli Włosi, a trzecią Serbowie. Nasza reprezentacja zajęła dziewiątą pozycję.

Przypomnijmy – w ME 2015 wystąpi 16 drużyn podzielonych  na cztery grupy. Zwycięzcy grup uzyskają bezpośredni awans do ćwierćfinału. Drużyny, które zajmą drugie i trzecie miejsce w grupach zagrają w barażach o udział w ćwierćfinale.

Biało-czerwoni, po 2 triumfach nad Słowakami, dotarli do Warny w środę.

Trener Stephane Antiga i cała ekipa bardzo poważnie podchodzą do turnieju

Najważniejsze są oczywiście olimpijskie kwalifikacje, ale sukces w bułgarsko-włoskim turnieju będzie bardzo ważny. Same mistrzostwa są prestiżowymi zawodami. Moi zawodnicy są bardzo zmotywowani do gry, chcą odnosić zwycięstwa – powiedział trener biało-czerwonych.

Jest bardzo ważny dla nas turniej. Do każdego meczu podejdziemy tak jak do wielkiego finału – powiedział trener Słowenii, słynny przed laty włoski gracz Andrea Giani. Białorusini rozegrali sparingi z miejscowymi drużynami – Koncentrujemy się na razie na meczach ze Słowenią i Belgią. Pierwszego rywala znamy bardzo dobrze. O Polsce na razie nie myślimy. To jest wielki zespół, mistrz świata. Ale najlepsi również mają swoje słabe dni, mecze w których nic nie wychodzi – powiedział trener Białorusi Wiktor Sidielnikow

Program grupy C (Warna, czas polski):

9 październik godz. 16.30 Słowenia – Białoruś godz. 19.30 Polska – Belgia

10 październik godz. 16.30 Białoruś – Belgia godz. 19.30 Słowenia – Polska

11 października godz. 14.00 Belgia – Słowenia godz. 17.00 Białoruś – Polska