W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w Polsce i na świecie Polska Liga Siatkówki podjęła decyzję o zawieszeniu rozgrywek ligowych na wszystkich szczeblach. Zawieszenie obowiązuje do 12 marca do odwołania. 

Zaistniała sytuacja wynika z ciągłego zagrożenia zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19. W naszym kraju z każdym dniem przybywa osób, u których wyniki badań laboratoryjnych potwierdzają zarażenie. Od wtorku, decyzją Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, obowiązuje zakaz organizacji imprez masowych w całej Polsce. Część meczów odbyła się więc, jednak przy pustych trybunach. Dynamiczny rozwój sytuacji i ciągle rozprzestrzeniające się zagrożenie w postaci koronawirusa spowodował, że w obawie o bezpieczeństwo zarówno zawodników, jak i wszystkich pozostałych osób, podjęto decyzję o wstrzymaniu rozgrywek ligowych.

Poza oczywistymi względami epidemiologicznymi, którą są kluczowe, coraz większa liczba naszych klubów nie tylko nie ma gdzie rozgrywać meczów, lecz nawet trenować, bowiem w wielu miejscach w Polsce władze samorządowe zamykają obiekty szkolne czy obiekty Miejskich Ośrodków Sportu i Rekreacji – mówi Paweł Zagumny, prezes PLS. – Już w tej chwili nie mają gdzie trenować drużyny z Będzina, od poniedziałku z Warszawy. W takich warunkach zawodowy sport po prostu nie może mieć miejsca – dodaje.

Zarząd ligi będzie się starał wypracować rozwiązania, które pozwolą za jakiś czas, choćby w okrojonej formie, dokończyć sezon.

Wszyscy proszeni są do stosowania się do zaleceń odpowiedzialnych służb. Nie ulegajmy panice. Dbajmy jednak o bezpieczeństwo swoje i innych, byśmy wspólnymi siłami pokonali to zagrożenie.

źródło: PlusLiga, fot. Krawczyk.photo