W związku z wojenną napaścią Rosji na Ukrainę, Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej podjęła decyzję o odebraniu jej prawa organizacji zbliżających się Mistrzostw Świata Mężczyzn 2022.

FIVB wydała komunikat, poinformowała o odebraniu Rosji prawa organizacji Mistrzostw Świata. Federacja wyraziła też zaniepokojenie obecną sytuacją w związku ze zbrojną napaścią na Ukrainę. Zarząd FIVB uznał, że w związku z prowadzoną przez Rosję wojną na Ukrainie, niemożliwe jest zorganizowanie i bezpieczne przeprowadzenie turnieju. Z tego też względu zapadła decyzja o odebraniu Rosji gospodarza Mistrzostw Świata Mężczyzn, które w sierpniu i wrześniu pierwotnie miały być zorganizowane w tym kraju.

O tej decyzji została już poinformowana Rosyjska Federacja Siatkówki i Komitet Organizacyjny Volleyball 2022.

W późniejszym terminie zostanie ogłoszony nowy organizator światowego czempionatu. Włodarze światowej siatkówki chcą mieć pewność, że w nowym miejscu zarówno zawodnicy, jak i kibice i całe środowisko siatkarskie będzie bezpieczne i atmosfera będzie mogła sprzyjać pokojowemu przeprowadzeniu tego siatkarskiego święta.

źródło: PZPS, fot. Magdalena Gajek