Piotr Kantor i Bartosz Łosiak pokonali Brazylijczyków Pedro Solberga i Evandro 2:0 (21:19, 23:21) w finałowym meczu Rio Grand Slam.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, odnieśliśmy największy sukces w karierze – powiedział tuż po meczu Piotr Kantor. A Bartosz Łosiak dodał, że „mamy kwalifikację olimpijską.”

Polski duet odniósł sukces w miejscu, gdzie w sierpniu rozegrane zostaną igrzyska olimpijskie. Biało-czerwoni pokazali na plaży Copacabana, że z polskimi duetami rywale będą musieli mocno liczyć się.

Od pierwszych piłek meczu z Brazylijczykami trwała twarda walka o każdą piłkę. Kantor z Łosiakiem mieli przewagę m.in. 9:7 i 13:10. Rywale mieli serię pięciu punktów. Polacy odrobili straty. Do końca partii trwała walka punkt za punkt. W ostatniej akcji Evandro zaatakował w prostej sytuacji w aut. Nasz duet miał w tym secie bardzo dobre przyjęcie.

Drugi set był również bardzo zacięty. Długo żadnej z par nie udało się uzyskać zdecydowanej przewagi. Brazylijczycy zdobyli kolejne trzy punkty i objęli prowadzenie 18:15. Polacy nie rezygnowali, walczyli do końca i ich ofiarna postawa została nagrodzona. Kantor z Łosiakiem wyrównali stan seta na 19:19 i pokonali rywali w emocjonującej końcówce.

źródło: pzps.pl