Pierwszym, nowym zawodnikiem, który dołączy do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle jest reprezentant Stanów Zjednoczonych, doświadczony na plusligowych parkietach – David Smith.​

Po zdobyciu tytułu mistrza kraju przystępujemy do kompletowania składu na kolejny sezon. Pierwszym zawodnikiem, który w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy ZAKSY jest wieloletni reprezentant Stanów Zjednoczonych, grający na pozycji środkowego – David Smith. Amerykanin ma za sobą już trzy sezony spędzone w PlusLidze, do naszej ekstraklasy Smith trafił z francuskiego Tours VB. W sezonie 2016/2017 Amerykanin stanowił o sile środka Cerrad Czarnych Radom, po roku postanowił przenieść się Aluron Virtu Warty Zawiercie, ostatni sezon spędził natomiast w Asseco Resovii Rzeszów. W zmaganiach PlusLigi Amerykanin dał się poznać jako zawodnik dysponujący regularnym serwisem, stanowiąc pewny punkt swoich drużyn w bloku.

Największe sukcesy klubowe David Smith odnosił we Francji, gdzie wraz z Tour trzykrotnie sięgał po tytuł mistrzowski, trzy razy zdobywając Puchar i Superpuchar kraju. Nasz nowy środkowy ma na koncie również trofea zdobywane na międzynarodowych parkietach: David Smith to brązowy medalista olimpijski z 2016 roku, mistrz Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów z 2017 roku czy medalista Ligi Światowej i Ligi Narodów. W 2018 roku, szczęśliwym dla biało-czerwonych, reprezentacja Stanów Zjednoczonych ze Smith’em w składzie stanęła na najniższym stopniu podium.

źródło: inf. prasowa / fot. Artur Stachniak