Reprezentanci Polski już w kraju

W niedzielę biało – czerwoni odnieśli w Teheranie zwycięstwo nad reprezentacją Iranu. – To zwycięstwo było bardzo cenne i wykonaliśmy duży krok w stronę Rio. – powiedział Fabian Drzyzga.

Zagraniczne mecze zakończyliśmy najlepiej jak tylko można było. Trzy zwycięstwa są chyba dobrym wynikiem. Zrobiliśmy co do nas należało, no może szkoda pierwszego spotkania z USA. – przyznaje polski rozgrywający.

Przed krakowskimi spotkaniami fazy grupowej do kadry trenera Stephane Antigi dołączą Karol Kłos, Dawid Konarski i Artur Szalpuk. Dwaj ostatni dzisiaj wrócą z Baku, gdzie grali w Igrzyskach Europejskich. Na dzisiaj w Krakowie zaplanowane zostały pierwsze zajęcia przed meczami z USA.

W tabeli prowadzą Amerykanie z dorobkiem 8 zwycięstw i 2 porażki (23 pkt). Drugie miejsce zajmuje Polska 7-3 (20 pkt), trzecie Iran 5-5 (15 pkt), a czwarte Rosja 0-10 (2 pkt). Dwie najlepsze drużyny awansują do finałowego turnieju w Rio de Janeiro. W ostatni weekend, poza meczami Polska – USA odbędą się spotkania Iran-Rosja. Polskim siatkarzom wystarczy zdobyć dwa punkty, żeby awansować do finałowego turnieju w Rio de Janeiro niezależnie od wyników spotkań Iran-Rosja.

3 lipca: Polska – USA (Kraków, 20.25)
4 lipca: Polska – USA (Kraków, 20.25)

Facebook Comments