Reprezentacje: Znamy skład Amerykanów na Ligę Światową 2017

Reprezentacje poszczególnych krajów na świecie powoli odkrywają karty i podają nazwiska siatkarzy, którzy będą walczyć o medale tegorocznej Ligi Światowej. W składzie Amerykanów znajdziemy aż czterech przedstawicieli naszej PlusLigi. 

Po ogłoszeniu listy reprezentantów Stanów Zjednoczonych możemy poczuć, że coś jest nie tak. Dlaczego? Ponieważ nie znajdziemy wśród 21 nazwisk nie znajdziemy Matthew Andersona – czołowego gracza USA oraz Maxwella Holta  -jednego z najlepszych środkowych na świecie. Pewnie ci kibice, którzy nie śledzą klubowych poczynań tych siatkarzy, nie wiedzą, że niestety obaj muszą wyleczyć urazy, których doznali w trakcie sezonu. Co więcej, w składzie nie znalazł się również Paul Lotman, dobrze znany polskim kibicom z występów w Asseco Resovii Rzeszów, który następnie grał w barwach niemieckiego zespołu – Berlin Recycling Volleys, jednak obecny sezon postanowił spędzić z rodziną i odpocząć od siatkówki. Młody Aaron Russell również nie znalazł się w kadrze z powodu kontuzji, której nabawił się we Włoszech. Nie ma również “starych wyjadaczy” takich jak David Lee czy William Priddy, ponieważ trener reprezentacji Stanów Zjednoczonych postanowił stawiać na młodych i wprowadził do kadry kilku młodych, perspektywicznych siatkarzy.

Z pewnością plusligowych kibiców ucieszy to, że wśród kadrowiczów znaleźli się siatkarze, którzy na co dzień grają na plusligowych parkietach. Powołania dostali bowiem: Thomas Jaeschke, David Smith, Dustin Watten oraz Jonah Seif. Thomas Jaeschke jest bardzo młodym i utalentowanym graczem, z którego usług na co dzień korzysta Asseco Resovia Rzeszów. Ponadto w reprezentacji Stanów Zjednoczonych znalazło się dwóch graczy z Radomia: Dustin Watten oraz David Smith. Smith pokazał w tym sezonie, że jest w wysokiej formie i uplasował się w czołówce zestawienia środkowych PlusLigi a libero – Dustin Watten, zajął czwartą lokatę najlepszych libero PlusLigi.

Skład reprezentacji Stanów Zjednoczonych na Ligę Światową 2017: 

Rozgrywający: Micah Christenson, Kawika Shoji, Jonah Seif, James Shaw

Atakujący: Carson Clark, Benjamin Patch

Środkowi: David Smith, Taylor Averill, Daniel Mcdonnell, Kristopher Johnson, Jeffrey Jendryk Ii, Thomas Carmody

Przyjmujący: Garrett Muagututia, Torey Defalco, Jayson Jablonsky, Thomas Jaeschke, Jake Langlois, Brenden Sander, Taylor Sander

Libero: Erik Shoji, Dustin Watten

Źródło: worldleague.2017.fivb.com / opracowanie własne

Facebook Comments