W drugim sparingu z reprezentacją Szwajcarii w Sport Arenie Łódź kończącym tegoroczny sezon reprezentacyjny, Biało-Czerwone w dobrym stylu pokonały swoje przeciwniczki, wygrywając bez straty seta. W dodatkowej, czwartej partii, podopieczne trenera Jacka Nawrockiego nieznacznie uległy rywalkom.

Premierowa partia rozpoczęła się od wyrównanej gry obu zespołów, jednak to reprezentantki Polski w końcówce zachowały zimną krew i dzięki świetnym zagrywkom przyjmującej Moniki Fedusio mogły się cieszyć ze zwycięstwa w pierwszym secie. Druga odsłona spotkania upłynęła pod znakiem licznych bloków naszych siatkarek, które szybko wypracowały sobie bezpieczną przewagę, dzięki czemu ich szkoleniowiec Jacek Nawrocki mógł dać szansę gry pozostałym zawodniczkom.  Trzeci set rozpoczął się od wyniku 4:0, który następnie przerodził się w stan 8:2 na korzyść Biało-Czerwonych. Mimo tej wysokiej przewagi punktowej Polek na początku partii, reprezentantki Szwajcarii wykorzystały chwilę rozkojarzenia w szeregach gospodyń i w końcówce utrudniły im nieco zwycięstwo w trzeciej odsłonie meczu. Czwarta, dodatkowa partia spotkania padła jednak łupem przyjezdnych, które wykorzystały liczne pomyłki Biało-Czerwonych w tym secie.

Polska – Szwajcaria 3:1 (25:19, 25:18, 25:22, 21:25)

Polska: Anna Stencel, Weronika Centka, Monika Fedusio, Alicja Grabka, Karolina Drużkowska, Paulina Damaske, Maria Stenzel (L) oraz Julia Twardowska, Martyna Świrad, Zuzanna Górecka, Martyna Łazowska, Monika Jagła (L)

Szwajcaria: Samira Sulser, Sarina Wieland, Maja Storck, Laura Kunzler, Annalea Maeder, Lea Zurlinden, Mathilde Engel (L) oraz Korina Perkovac, Nicole Eiholzer, Olivia Wassner, Godeliv Schwarz, Madlaina Matter, Meline Pierret, Livia Saladin (L)

źródło: oprac.własne

fot: Katarzyna Kozłowska